Çözüldü Discord.js kodu hata veriyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

499337

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, Discord Botu için Java kodlamayı deniyorum ve bu konudan bakıyorum. Aynı komudu yazdım aynen şöyle:

deneme kodu.png

Sonra PowerShell penceresinde node bot.js yazdığımda şu hatayı alıyorum:

deneme kodu 2.png

Var mıdır çözümü?

2. satırı bu şekilde değiştirin:
Kod:
const client = new Discord.Client({intents: [Discord.Intents.FLAGS.GUILDS, Discord.Intents.FLAGS.GUILD_MESSAGES]});
Oldu hocam çok teşekkürler. Gerekirse sizi etiketlememde sakınca yok değil mi :D

Rehber hazırlanacaksa kullanılan her şeyin versiyonunun yazılması veya kodun yazıldığı haliyle GitHub'a yüklenip linkinin paylaşılması gerekli, diğer türlü versiyon uyumsuzlukları oluyor. Büyük ihtimalle rehberde "discord.js v12" kullanılırken sen "discord.js v13" kullanıyorsun("npm install discord.js" ile yüklediğin için güncel versiyonu yüklüyor). v13'te Client'ı tanımlarken yetkileri/amacını da ayarlaman gerekiyor. Örnek kullanımı paylaşıyorum, kendi ihtiyacına göre düzenleyebilirsin.
JavaScript:
const client = new Discord.Client({
    intents: [
        Intents.FLAGS.GUILDS,
        Intents.FLAGS.GUILD_MEMBERS,
        Intents.FLAGS.GUILD_MESSAGES,
    ],
})

Rehber hazırlanacaksa kullanılan her şeyin versiyonunun yazılması veya kodun yazıldığı haliyle GitHub'a yüklenip linkinin paylaşılması gerekli, diğer türlü versiyon uyumsuzlukları oluyor. Büyük ihtimalle rehberde "discord.js v12" kullanılırken sen "discord.js v13" kullanıyorsun("npm install discord.js" ile yüklediğin için güncel versiyonu yüklüyor). v13'te Client'ı tanımlarken yetkileri/amacını da ayarlaman gerekiyor. Örnek kullanımı paylaşıyorum, kendi ihtiyacına göre düzenleyebilirsin.
JavaScript:
const client = new Discord.Client({
    intents: [
        Intents.FLAGS.GUILDS,
        Intents.FLAGS.GUILD_MEMBERS,
        Intents.FLAGS.GUILD_MESSAGES,
    ],
})
Anladım mantığı, evet v13 olmalı benimki.

2. satırı bu şekilde değiştirin:
Kod:
const client = new Discord.Client({intents: [Discord.Intents.FLAGS.GUILDS, Discord.Intents.FLAGS.GUILD_MESSAGES]});
Ekran görüntüsü 2022-07-18 131612.png

Geri
Yukarı