Discord rolü vermek

Şimdi benim sunucuma bir üye geldi ve troll davranışlar sergiledi ben bu üyeyi banlamak yerine @yasaklıüye adında bir rol verdim kendisine ve bu rolü alan kişiler sunucuda sadece bir odayı görebiliyorlar, bu odada da bir form var ban kaldırma talebi adında. Yasaklı üye permini alanlar bu formu dolduruyor ve doldurduğu form tarafıma ulaştıktan sonra okunuyor ve açılması gerekiyorsa kişinin banı açılıyor.

Fakat şöyle bir açık keşfettim. Kişiye yasaklı üye rolü verdiğimde eğer sunucuya girip çıkarsa yasaklı üye rolü kendisinden gidiyor ve hiç banlanmamış gibi normal bir şekilde sunucuda dolanabiliyor. Acaba bunun önüne geçebileceğimiz bir sistem mevcut mudur?

Yani üyeye bir rol verdiğimde sunucudan çıkıp tekrar girdiğinde o rolün onda kalmasını sağlayabilir miyim? Veya bunu sağlayan herhangi bir bot var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi benim sunucuma bir üye geldi ve troll davranışlar sergiledi ben bu üyeyi banlamak yerine @yasaklıüye adında bir rol verdim kendisine ve bu rolü alan kişiler sunucuda sadece bir odayı görebiliyorlar, bu odada da bir form var ban kaldırma talebi adında. Yasaklı üye permini alanlar bu formu dolduruyor ve doldurduğu form tarafıma ulaştıktan sonra okunuyor ve açılması gerekiyorsa kişinin banı açılıyor.

Fakat şöyle bir açık keşfettim. Kişiye yasaklı üye rolü verdiğimde eğer sunucuya girip çıkarsa yasaklı üye rolü kendisinden gidiyor ve hiç banlanmamış gibi normal bir şekilde sunucuda dolanabiliyor. Acaba bunun önüne geçebileceğimiz bir sistem mevcut mudur?

Yani üyeye bir rol verdiğimde sunucudan çıkıp tekrar girdiğinde o rolün onda kalmasını sağlayabilir miyim? Veya bunu sağlayan herhangi bir bot var mı?

Mümkün galiba dyno botunda unban yapmadan dolaşamıyordu.

Onun yerine direkt bir bot yardımıyla banla. Botun ban mesajına "x sunucusundan banlandın, eğer haksız bir ban olduğunu düşünüyorsan alttaki formu dolur." gibi bir mesaj ekle. Hangi botlarda ban mesajı özelliği var bilmiyorum.

Merhaba efendim bu sorununuza en basit çözüm kayıt çözümüdür kayıt söyle işler erensiden ya da MEE6 dan ya da başka bir bottan bir rol seç bu rolü otomatik olarak verilsin o role sahip olan kişiler kayıt kanalını görsünler sadece öylece girip çıktın da kayıta takılır ve rahatsızlık verirse banlarsınız

Ben kendim zaten sunucumda Dyno bot kullanıyorum kullanışlı ve bayağı bir detayı olan bir bot. Kullanıcı banlandıktan sonra özel mesaj yoluyla formun linkini ona ulaştırmak kulağa mantıklı geldi. Sanırım böyle yapacağım fikirleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.

Ben kendim zaten sunucumda dyno bot kullanıyorum kullanışlı ve bayağı bir detayı olan bir bot. Kullanıcı banlandıktan sonra özel mesaj yoluyla formun linkini ona ulaştırmak kulağa mantıklı geldi. Sanırım böyle yapacağım fikirleriniz ve yorumlarınız için teşekkürler.

Rica ederiz hangisi çözüm olduysa işaretlerseniz sevinirim.

Dyno botu ile birisin banladığımda kendisine özelden şöyle bir mesaj iletmek istiyorum;

Merhaba {user} 👋

{server} adlı sunucudan kurallara aykırı davranışlar sergilediğin için banlandın.

Eğer hesabınız banlandıysa ve haksız şekilde banlandığınızı düşünüyorsanız Ban Kaldırma Talebi Formunu doldurarak geçerli nedenlerinizi bize iletebilirsiniz. Forma ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Fakat bu ayarı bulamadım yardımcı olur musunuz bilen varsa.

Dyno botu ile birisin banladığımda kendisine özelden şöyle bir mesaj iletmek istiyorum;

Merhaba {user} 👋

{server} adlı sunucudan kurallara aykırı davranışlar sergilediğin için banlandın.

Eğer hesabınız banlandıysa ve haksız şekilde banlandığınızı düşünüyorsanız Ban Kaldırma Talebi Formunu doldurarak geçerli nedenlerinizi bize iletebilirsiniz. Forma ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayınız.

Fakat bu ayarı bulamadım yardımcı olur musunuz bilen varsa.

Announcements​

Kısmında olması lazım, aşağılarda "Ban Message" kısmı var. Eğer çözüm olduysa çözüm olarak raporlamayı unutmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı