Discord sunucusuna girmekten RAT virüsü bulaşır mı?

CroZenN

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar, bugün oyun turnuvası var diye bir servera girdim. Sesli sohbete girdim, sonra Discord otomatik olarak hesabımdan çıkıp geri girmemi istedi. Email ve şifre girip aynı serverın geri sesli sohbete girdiğimde, tanımadğım birisi sana RAT attım dedi. Şaka mı yapıyor anlamadım. Herhangi bir şey indirmedim veya linke tıklamadım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Discord'un kendisine yazdıysanız bilgilerinizi bir şey olmaz lakin bilgilerinize ulaşabilen bir bot geliştirdilerse sunucularında bilgilerinizi almış olabilirler, ne kadar mümkün bilmiyorum tabi. Ben ilk defa duydum Discord'un bir sunucuya girince aç kapa istemesini.

RAT dediğimiz şey remote application Tools dur hocam. RAT yemeniz için exe uzantısı çalıştırmanız lazım ya da farklı bir uzantının çalışması lazım. Onun harici bir siteye girerek ya da Discord sunucusuna girerek virüs yemezsiniz bunun imkanı yoktur. Kısaca içiniz rahat olsun problem yok dosya indirip açmadıysanız. Konu kilitlenebilir.

Arkadaşlar, bugün oyun turnuvası var diye bir servera girdim. Sesli sohbete girdim, sonra Discord otomatik olarak hesabımdan çıkıp geri girmemi istedi. Email ve şifre girip aynı serverın geri sesli sohbete girdiğimde, tanımadğım birisi sana RAT attım dedi. Şaka mı yapıyor anlamadım. Herhangi bir şey indirmedim veya linke tıklamadım.

Herkese inanma öyle şey olmaz.

RAT dediğimiz şey remote application Tools dur hocam. RAT yemeniz için exe uzantısı çalıştırmanız lazım ya da farklı bir uzantının çalışması lazım. Onun harici bir siteye girerek ya da Discord sunucusuna girerek virüs yemezsiniz bunun imkanı yoktur. Kısaca içiniz rahat olsun problem yok dosya indirip açmadıysanız. Konu kilitlenebilir.

Ya da RAR dosyasını ZIP dosyalarını ve fotoğraf dosyalarını açınca da RAT yer bu arkadaşın olduğu olay eğer hesabına bot bağlıysa ondan dolayı oluyor.bot bazen güncelleme alıyor ve bazı hesaplarda otoamtik çıkış yapılıypr.

Herkese inanma öyle şey olmaz.

Ya da RAR dosyasını ZIP dosyalarını ve fotoğraf dosyalarını açınca da RAT yer bu arkadaşın olduğu olay eğer hesabına bot bağlıysa ondan dolayı oluyor. Bot bazen güncelleme alıyor ve bazı hesaplarda otoamtik çıkış yapılıypr.

Ben Discord neden hesaptan çıktı anlamadım. Aynı sesli sohbette bir arkadaşım vardı aynı sorun onda da oldu sonra email ve şifre girip geri sesli sohbete katıldı.

Hayır bulaşmaz. İnanma herkese.

Bir şey indirip kurmadan RAT yemezsin. Kolay kolay yemezsin yani.

Discord hesabım neden çıkış yaptı ondan korktum.

Discord hesabı kendiliğinden çıktı o yüzden tedirgin oldum nedeni ne sence aynısı arkadaşıma da oldu aynı anda servera girdik.

Ben Discord neden hesaptan çıktı anlamadım. Aynı sesli sohbette bir arkadaşım vardı aynı sorun onda da oldu sonra email ve şifre girip geri sesli sohbete katıldı.

Discord hesabım neden çıkış yaptı ondan korktum.

Discord hesabı kendiliğinden çıktı o yüzden tedirgin oldum nedeni ne sence aynısı arkadaşıma da oldu aynı anda servera girdik.

Hesabınızda bot bağlıysa bot ara sıra hesabınızdan sizin varlığınızı kontrol eder aktiflik ile alakalı bunu Discord'da yapar ben 3 kere falan yasadım aynı olayı.Eğer siz bir dosyayı dosya uzantısını açmadıysanız RAT yemezsinz hesabınız çalınmaz bu arada siber güvenlik alanında üstün tecrübem var ondan dolayı diyorum hesabınıza bir şey olmadı.

Geri
Yukarı