discordbot.js hatası

xMaster25

Femtopat
Merhabalar kendi Discord sunucum için bir Discord botu yapmaya karar verdim fakat botu ne yapsam bir türlü çalıştıramadım terminali açtığımda Node discordbot.js yazıyorum fakat karşıma söyle bir hata çıkıyor;

==============================================================================================================(Node: 6236) unhandledpromiserejectionwarning: Error [TOKEN_INVALID]: An invalid token was provided.
At websocketmanager. Connect (C:\Users\ensar\Desktop\dcbot\node_modules\discord.js\src\client\websocket\WebSocketManager.js:133:26)
At Client. Login (C:\Users\ensar\Desktop\dcbot\node_modules\discord.js\src\client\Client.js:222:21)
(Use 'Node --trace-warnings ...' To show where the warning was created)
(Node: 6236) unhandledpromiserejectionwarning: Unhandled promise rejection. This error originated either by throwing Inside of an async function without a catch block, or by rejecting a promise which was not handled with .catch(). To terminate the node process on unhandled promise rejection, use the CLI flag `--unhandled-rejections=strict` (see Command line options | Node.js v14.9.0 Documentation). (rejection id: 1)
(Node: 6236) [DEP0018] deprecationwarning: Unhandled promise rejections are deprecated. In the future, promise rejections that are not handled will terminate the Node.js process with a non-Zero exit code.
==============================================================================================================

Bu hatayı nasıl çözeceğim yardımcı olur musunuz şimdiden yardımcı olacak kişilere teşekkür ederim.

Tırnak işareti koymadığınızda V12 sürümünde kod hata verebiliyordu. Örneğin $text = helloworld; yazıldığında veriyordu.

Ne alakası var? Öncelikle JavaScript'te doğrudan $text = "asd" tarzı bir şey yapamazsın bir tanım için böyle bir şey yapman durumunda discord.js değil kodun kendisi hata verir. Lütfen bilginiz olmayan konularda gereksiz yorum yapmayın.

Ne alakası var? Öncelikle JavaScript'te doğrudan $text = "asd" tarzı bir şey yapamazsın bir tanım için böyle bir şey yapman durumunda discord.js değil kodun kendisi hata verir. Lütfen bilginiz olmayan konularda gereksiz yorum yapmayın.
3-4 seneye yakın Discord'da bot geliştirdim ancak 1 seneden de uzun zamandır ilgilenmiyorum. Invalid token hatası her zaman tokenin hatalı olduğu anlamına gelmiyor hocam. Bilmediğim bir konu değil, bununla ilgili yardımcı olduğum çok konu var bu forumda. Aynı zamanda @RFKaya halen bot geliştiriyor, ona da sorabiliriz.

3-4 seneye yakın Discord'da bot geliştirdim ancak 1 seneden de uzun zamandır ilgilenmiyorum. Invalid token hatası her zaman tokenin hatalı olduğu anlamına gelmiyor hocam. Bilmediğim bir konu değil, bununla ilgili yardımcı olduğum çok konu var bu forumda. Aynı zamanda @RFKaya halen bot geliştiriyor, ona da sorabiliriz.
Hocam $text = helloworld; bunu yazmanız bilginizi gösteriyor uzatmayın lütfen.

Yukarıda da belirttiğim gibi, uzun zamandır ilgilenmiyorum ve ne tür şeylerde bu hatayı verdiğini hatırlamıyorum. En çok da siz biliyorsunuz.

Ben fazla biliyorum gibisinden bir şey demedim "ne tür şeylerde bu hatayı verdiğini hatırlamıyorum." bunu dediğinize göre yanlış bir cevap vermeniz doğru değildi.

Hatalı token girişi yapılmış. Tokenin kendisi hatalı olabilir, selfbot yapılmaya çalışılıyor olabilir, tokeni girerken tırnak eklenmemiş olabilir, tokeni config dosyasına falan giriyorsan onu hatalı tanımlamış olabilirsin. Ucu tokene dokunan her türlü sorundan birisi olabilir. Ancak kesin olarak token problemi mevcut.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı