Discord'da bir videodan virüs bulaşır mı?

Bilgisayara bir şey indirmedim bir de hesapta 2 aşamalı doğrulama var. Bir şey olmaz sanırım kişiyi engelledim.

Buradaki mesajımda belirtmiştim. Discord'un video oynatıcısı üzerinden Discord'u çökerten, crash verdirten veya AV programlarını triggerlayan videolar yapılabiliyor. Fakat şu ana kadar Discord'un video oynatıcısından resmi bir şekilde cihazına zararlı bulaşan birisi görmedim. Bunun için Discord'un bir açık barındırması gerekir. Güvenlik önlemlerini almışlardır.

Bunun için size bir dosya indirmeleri gerekiyor. Bunada token grabber deniyor bununla bir tek Discord tokeninizi değil her şeyinizi ve bilgisayarınızı ele geçirebiliyorlar. Umarım herhangi bir dosya indirmemişsinizdir ancak içiniz rahat etmiyor ise şifrelerinizi değiştirmenizi öneririm.

Bilgisayara bir şey indirmedim bir de hesapta 2 aşamalı doğrulama var. Bir şey olmaz sanırım kişiyi engelledim.

Buradaki mesajımda belirtmiştim. Discord'un video oynatıcısı üzerinden Discord'u çökerten, crash verdirten veya av programlarını triggerlayan videolar yapılabiliyor. Fakat şu ana kadar Discord'un video oynatıcısından resmi bir şekilde cihazına zararlı bulaşan birisi görmedim. Bunun için Discord'un bir açık barındırması gerekir. Güvenlik önlemlerini almışlardır.

Videoyu açmadım sadece soru işareti yazdım ve engelledim bu triggerlayan video olsa bile herhangi bir sorun olmaz değil mi?

Sizi tehdit edenlere aldırış bile etmeyin hocam.

Arkadaşıma Discord Nitro atacağım gidip token çalma şeysi atmışlar, Nitro'yu al dediği anda hesaplarının şifreleri falan karşıya gitmiş pek güvenmeyin yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı