Discord'da ekran yayını yapınca yayında ses olmuyor

183206

Megapat
Makaleler
1
Google uygulamasının yayınını yapınca ses YouTube videosunun sesi yayını izleyene gidiyor ancak ekranın yayınını yapınca YouTube videosunun sesi izleyiciye gitmiyor.
Acaba bunun bir çözümü var mıdır?

1685656239730.png

Bu seçeneğin tikini aktifleştirdiniz mi?

Yayını Screen 1'de açarsanız Masaüstü seslerinizin hepsi Yayına gider ama Herhangi bir Uygulama'dan ekran açarsanız ses sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Evet internetten açtım. Kusura bakmayın ben Discord'u Google üzerinden kullanıyorum. Uygulamasında böyle bir seçenek olmadığını bilmiyordum.
Estağfurullah hocam, sorunumu çözmüş oldunuz. Google üzerinden açarım ben de yayını. Keşke uygulamasında da böyle bir seçenek olsa ama en azından buna da şükür.

Evet internetten açtım. Kusura bakmayın ben Discord'u Google üzerinden kullanıyorum. Uygulamasında böyle bir seçenek olmadığını bilmiyordum.
Yalnızca şöyle bir sıkıntı var, Google'den DC'ye girince bağlantı ara sıra kopabiliyor, sesler kesiliyor falan. Eğer uygulama üzerinden çözümünü bulan, bilen varsa gene de bizi bilgilendirirse çok iyi olur.

İnternetten mi açtınız? Uygulamadan açtım ben, öyle bir seçenek yok.

Tam tersi, screen 1'de açınca ses gitmiyor. İlla uygulamanın yayınını vermek gerekiyor.
Hayır, Ses sıkıntısı yaşıyorsanız masaüstü seslerinin hepsi Screen 1'de sorunsuz çalışır, Ama bazı uygulamaların sesleri gelmeye bilir bu durum'da Uygulamanın ekranı verilince sorun çözülür.

Discord uygulamasının kullandığı Chromium sürümünde masaüstü sesini alma seçeneği bulunmadığı için böyle bir sorunla karşılaşılması oldukça olası. Güncel Chromium sürümlerinde bu seçenek olduğu için tarayıcıdan girince aktif veya deaktif edebiliyorsun.
Tarayıcıdan gireceğiz artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı