Discord'da eski mesajlara nasıl ulaşılır?

Silinen mesajları kastediyorsan bu konuda bilgim yok lakin uzun zaman önce atılan mesajlara ulaşmanın yolu diyorsan zihninde kayıtlı olduğu bir cümleyi arat, ''mesaja git'' de...

Silinen mesajları kastediyorsan bu konuda bilgim yok lakin uzun zaman önce atılan mesajlara ulaşmanın yolu diyorsan zihninde kayıtlı olduğu bir cümleyi arat, ''mesaja git'' de...
Peki nereden bunu yapabilirim? DM kutumda kendisi yok, daha eskide. Fakat DM'den silmediğimi biliyorum. Mesaj değil direkt kutudan bahsediyorum.

DM kutusunu bulmak istediğiniz kişinin kullanıcı ID'sini biliyorsanız https://discord.com/users/xxx linkinde "xxx" yerine ID'yi yerleştirin ve linke gidin, bir pencere açılacak. Pencerede sağ üstten üç noktaya basın ve "Mesaj Gönder" seçeneğine tıklayın, DM kutusu açılacaktır.

Ortak arkadaşınız yoksa kullanıcı ID'sini tüm verilerinizi isteyerek tek tek aramanız gerekebilir.

DM'den istesen de silemezsin zaten. Acı bir şekilde öğrenmiştim bunu :( mesajlaştığın kişinin ismini hatırlıyorsan arama kısmına yazdığında çıkması lazım eğer çıkmıyorsa engellemişsindir veya ismini değiştirmiştir. Sanırım ismini hatırlamak değiştirmişse de bulmak durumundasın. İsminin sonundaki 4 haneli kodu da bulursan daha kolay bulursun.

Mesajlaştığın kişinin ismini hatırlıyorsan arama kısmına yazdığında çıkması lazım eğer çıkmıyorsa engellemişsindir veya ismini değiştirmiştir. Sanırım ismini hatırlamak değiştirmişse de bulmak durumundasın.

ID üzerinden kişi bulunabilir. İkincisi sadece engellemek isim değiştirmekle olmuyor ortak bir sunucunuzun olması lazım arama kısmına yazınca o kişinin çıkması için.

ID üzerinden kişi bulunabilir. İkincisi sadece engellemek isim değiştirmekle olmuyor ortak bir sunucunuzun olması lazım arama kısmına yazınca o kişinin çıkması için.

Öyleyse dediğin gibi kişiyle aynı sunucuya girerse mesajlara ulaşabilir.

Maalesef ki ortak sunucuya girme şansımız yok, çok eski bir dostum ve onu bir konuda merak ettim; sormam gereken şeyler var. Ona gerçekten ulaşmam gerekiyor fakat yok yani bulamıyorum. Çaresizlik kötü.

Geri
Yukarı