Discord'da ses boğuk gidiyor

Akin Arslan

Decapat
Yer
Anamur
Daha fazla  
Meslek
Makine Mühendisliği Öğrencisi
Discord'da sesim konuştuğum kişilere boğuk gidiyor bazen düzeliyor fakat neye göre olduğunu bilmiyorum kendi kendine oluyor. Windows ses kaydedicisi, oyunlar ve diğer uygulamalarda sesim normal fakat Discord'da boğuk geldiğini söylüyorlar. Yankı engelleme gürültü önleme vs. hepsi kapalı bazen bu ayarlar açık olduğu için boğuk sese sebep olabiliyor fakat kapattım ona rağmen sesim boğuk. Bu sorunu daha önce yaşayan veya çözümü hakkında bir fikri olanlar yanıtlarsa çok sevinirim.

Discord'da sesim konuştuğum kişilere boğuk gidiyor bazen düzeliyor fakat neye göre olduğunu bilmiyorum kendi kendine oluyor. Windows ses kaydedicisi, oyunlar ve diğer uygulamalarda sesim normal fakat Discord'da boğuk geldiğini söylüyorlar. Yankı engelleme gürültü önleme vs. hepsi kapalı bazen bu ayarlar açık olduğu için boğuk sese sebep olabiliyor fakat kapattım ona rağmen sesim boğuk. Bu sorunu daha önce yaşayan veya çözümü hakkında bir fikri olanlar yanıtlarsa çok sevinirim.

Aynı sıkıntı bende de var, sıkıntı donanımsal değil büyük ihtimalle Discord ses kodek'ine kendi tümleşik gürültü engelleme filtresini ekledi herhalde, ondandır diye tahmin ediyorum, yanlış anlaşılmasın kesin bilgim yok bu konu hakkında, araştırma da yapmadım ama ne yaparsam yapayım Windows üzerinden aldığım ses kalitesini artık Discord'da alamıyorum.

Belirtmişsiniz ama buradan da kapattınız mı acaba? (Ayarlarda farkı bir kapatma yeri daha var.)

1624925574384.png
1624925692792.png

Mikrofon olarak rampage drop plus kulaklık mikrofonunu usbden kullanıyorum. Discord ses ayarlarındaki gürültü önleme, gürültü azaltma, yankı engelleme ve sol alttaki krisp tarafından sağlanan gürültü azaltma ayarları kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı