Discord'da yayın açınca gecikme oluşuyor

Windows'un arama çubuğuna Aygıt Yöneticisi yazın ve açın orada ağ bağdaştırıcıları olacak onun yanındaki oka basıp ekran fotoğrafını gönderebilirmisiniz
1690129030011.png

sağ tık yapıp sürücüyü güncelleştir yapıcam galiba yanlışım yok demi

Yayını hangi çözünürlükte açıyorsunuz bilmiyorum ancak en düşük değilse düşürmeyi deneyebilirsiniz, Discord'da yayın yaparken bitrate belirleme şansınız yok dolayısıyla 1080p/1440p vb. çözünürlüklerde yayın yapıyorsanız muhtemelen yüksek bir bitrate veriyor. 5mbps upload bu bitrateleri taşımaya yetmez, kabloluya geçseniz bile 5mbps uploadın yeterli olup olmayacağından şüpheliyim.

Yayını hangi çözünürlükte açıyorsunuz bilmiyorum ancak en düşük değilse düşürmeyi deneyebilirsiniz, Discord'da yayın yaparken bitrate belirleme şansınız yok dolayısıyla 1080p/1440p vb. çözünürlüklerde yayın yapıyorsanız muhtemelen yüksek bir bitrate veriyor. 5Mbps upload bu bitrateleri taşımaya yetmez, kabloluya geçseniz bile 5Mbps uploadın yeterli olup olmayacağından şüpheliyim.

Hocam 720p 15FPS yayın vermeme ragmen yine gecikme oluyor yuksek çözünürlükte yayın vermiyorum.

Hocam 720p 15FPS yayın vermeme ragmen yine gecikme oluyor yuksek çözünürlükte yayın vermiyorum.
Arkaplandaki uygulamaları kapatıp discordda bir kişi ile beraber sesli sohbete girip mikrofonunuzu kapatın ve yayın açın, daha sonrasında görev yöneticisinden kullandığınız ağın anlık ne kadar veri alıp gönderdiğine bakın. Eğer gönderim hızı 5 Mb/sn'yi geçiyorsa veya ona yaklaşıyorsa gecikmenizin sebeplerinden birisi upload hızınızın düşük olması diyebiliriz.

Arkaplandaki uygulamaları kapatıp discordda bir kişi ile beraber sesli sohbete girip mikrofonunuzu kapatın ve yayın açın, daha sonrasında görev yöneticisinden kullandığınız ağın anlık ne kadar veri alıp gönderdiğine bakın. Eğer gönderim hızı 5 Mb/sn'yi geçiyorsa veya ona yaklaşıyorsa gecikmenizin sebeplerinden birisi upload hızınızın düşük olması diyebiliriz.
Ekran görüntüsü 2023-07-24 193144.png

hocam veriler boyle

Ekran görüntüsü 2023-07-24 193144.png

hocam veriler boyle
720p 30fps yayın arkadaki uygulamar falan hersey kapalı sadece dc acık

Upload kullanımı neredeyse 2Mb/sn'ye kadar dayanmış, 5Mb/sn'nin kendisi zaten yeterli değil, geriye 3 Mb/sn kalıyor ve Wi-Fi kullanıyorsunuz. Bu değerlerle bana da normal geldi sonuç.

Hocam arkadaşımda 16Mbps'lik internet paketi var o kendisi yayın acınca hiçbir sorun olmuyor benim internetim daha iyi olmasına ragmen sorun oluyor cok garip ya.

Yeni konular

Geri
Yukarı