Discord'da yayın yaparken siyah ekran çıkıyor

brt0714

Hectopat
Discord'a yayın yapıyorum mesela arkadaşlar açınca problem yok ben açamıyorum siyah ekran ve fare imleci gözüküyor lüfen bir çözüm bulun.

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk başta masaüstüne sağ tıklayıp değiştirilebilir grafikleri yapılandıra bas. Karşına 2. görseldeki gibi bir pencere gelecektir. Oradan uygulama ekleye bas ve discord'u seç. Sonra discord'u güç tasarrufu moduna aldıktan sonra sağ alttan uygulaya bas. Bu dediğim yöntem, ekran kartın amd ise çalışacaktır. Eğer ekran kartın nvidia ise nvidia denetim masası'ndan discord'u güç tasarrufuna almayı deneyebilirsin.
bende ekran kartı son sürüm de ama böyle bir seçenek yok hangi uygulamayı yükleyebilirim

bende ekran kartı son sürüm de ama böyle bir seçenek yok hangi uygulamayı yükleyebilirim
Ekran kartı sürücünü silip amd nin sitesinden tekrar yüklemeyi deneyebilirsin. Fakat burada amd nin sitesinden kendin yüklemen önemli. Sürücü yüklemekte kullanılan programları kullanmanı önermem. Nasıl silip yükleyeceğim dersen youtube da nasıl yapıldığını anlatan bir çok video bulunmakta. Herhangi birini izleyip kolayca yapabilirsin. Sorunun yüksek ihtimal çözülecektir.

Ekran kartı sürücünü silip amd nin sitesinden tekrar yüklemeyi deneyebilirsin. Fakat burada amd nin sitesinden kendin yüklemen önemli. Sürücü yüklemekte kullanılan programları kullanmanı önermem. Nasıl silip yükleyeceğim dersen youtube da nasıl yapıldığını anlatan bir çok video bulunmakta. Herhangi birini izleyip kolayca yapabilirsin. Sorunun yüksek ihtimal çözülecektir.
daha önce yapmışlığım vardı yine yaptım ama değiştirilebilir grafikler seçeneği çıkmıyor bende 1 tane ekran kartı var birisi r5 diğeri r7m340 ben hep r7 ye göre güncelleme yapıyorum çünkü r5 in modeli hiçbir yerde yazmıyor birde onunla denemem lazım nasıl bulabilirim modelini

daha önce yapmışlığım vardı yine yaptım ama değiştirilebilir grafikler seçeneği çıkmıyor bende 1 tane ekran kartı var birisi r5 diğeri r7m340 ben hep r7 ye göre güncelleme yapıyorum çünkü r5 in modeli hiçbir yerde yazmıyor birde onunla denemem lazım nasıl bulabilirim modelini
Gpu-z programını kurarak ekran kartı modelini öğrenebilirsin. Ayrıca masaüstüne sağ tık yapınca grafik özellikleri diye bir seçenek geliyor mu? Eğer geliyorsa oradan da discordu güç tasarrufuna alabilirsin.

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (79).png
    Ekran Görüntüsü (79).png
    384,7 KB · Görüntüleme: 50

GPU-Z programını kurarak ekran kartı modelini öğrenebilirsin. Ayrıca masaüstüne sağ tık yapınca grafik özellikleri diye bir seçenek geliyor mu? Eğer geliyorsa oradan da Discord'u güç tasarrufuna alabilirsin.

Ya kanka bir türlü olmuyor kafayı yiyeceğim artık iki ekran kartı var

AMD Radeon R5 Mobile Graphics olana nasıl ekran kartı güncellemesi yapacağım yok bulamıyorum bir türlü​

Ya kanka bir türlü olmuyor kafayı yiyeceğim artık iki ekran kartı var

AMD Radeon R5 Mobile Graphics olana nasıl ekran kartı güncellemesi yapacağım yok bulamıyorum bir türlü​

2 ekran kartı olması normal birisi işlemcinin içindeki dahili ekran kartı diğeri ise harici ekran kartı. R5 serisi de kendi içinde farklı modellere ayrılıyor. Tam olarak hangisi olduğunu bulabilirsen ekran kartı driverını nereden indireceğini bulabilirim.

2 ekran kartı olması normal birisi işlemcinin içindeki dahili ekran kartı diğeri ise harici ekran kartı. R5 serisi de kendi içinde farklı modellere ayrılıyor. Tam olarak hangisi olduğunu bulabilirsen ekran kartı driverını nereden indireceğini bulabilirim.
tam olarak hangi model olduğu hiçbir yerde yazmıyor gpu-z de bile yazmıyor nasıl bulabilirim başka türlü ?

Yeni konular

Geri
Yukarı