Discord'dan gelen video açılmazsa virüs girebilir mi?

Mad Dog

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Az önce rastgele bir kız bana DC'den fotoğrafını attı. Sonra bir video attı ancak şüphelendiğimden videoyu açmadım ve bağlantsını kopyalayıp VirusTotal'da tarattım. Ve sonuç bu çıktı:

Videodan dolayı RAT yemiş miyimdir? Ayrıca Kaspersky kullanıyorum, şu anlık herhangi bir sorun gözükmüyor.
Dosya linkini koyamıyorum, siz bakarsanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    30,2 KB · Görüntüleme: 59
Merhaba arkadaşlar. Az önce rastgele bir kız bana DC'den fotoğrafını attı. Sonra bir video attı ancak şüphelendiğimden videoyu açmadım ve bağlantsını kopyalayıp VirusTotal'da tarattım. Ve sonuç bu çıktı:

Videodan dolayı RAT yemiş miyimdir? Ayrıca Kaspersky kullanıyorum, şu anlık herhangi bir sorun gözükmüyor.
Tabii ki hayır.

RAT değildir bu MP4'e RAT koyamazsin. Herhangi bir şey yapmana gerek yok exeleri açma yeterli.

O şekilde evet. Ama sana videoyu bir siteden indirtip PC de açtırırsa o zaman yeme ihtimali var.

Dosyayı indirdim videoyu açtım sorun yoktu sonra indirip VirusTotal'da tekrardan tarattım herhangi bir sorun gözükmedi ama o malware URL checker neden malicious gösterdi anlamadım boşuna kaygılanmışım.

Yeni konular

Geri
Yukarı