Dishonored inceleme

technotech34

Attopat
Daha fazla  
Merhaba oyunu bugün bitirdim ve incelemeyi sizlerle ile paylaşmak istiyorum.

ll.png

Oyun 9 saatte bitti ve normal zorlukta bitirdim.
Öncelikle oyun Steam punk evreninde geçen bir FPS gizlilik oyunu. Oyunda gizlenerek görevleri tamamlıyoruz ve oyunu bitirmeye çalışıyoruz.
Oyunda chaos denilen olay var eğer görevde verilen hedeflerin haricinde herkesi öldürürsek bölüm sonu High chaos derecesine ulaşıyoruz ve sürekli High chaos yaparsak oyun sonu kötü son ile bitiyor. Size tavsiyem High chaos yapmayın. Şimdi biraz daha derinlere inelim ve hikayeden bahsedelim.
Karakterimiz Corvo Attano kendisi kraliyet koruyucusu kraliçeyi ve kızını korumak ile görevli kraliçe ile gizli ilişkisinden olan kızının ismi ise emily. Corvo dönemin hastalığı olan veba salgınına çözüm bulmak için gönderilir ve pek iyi sonuç alamadan döner. Bu sonuçları kraliçe ile paylaşacağı sırada kraliçe suikaste uğrar ve ölür emily ise kaçırılır. Süikastçilerin özel gücü olduğu için öldürdükten sonra etraftan kaybolurlar ve İHA'le Corvo'ya kalır ve corvo bir hain olarak hapse atılır. Hapiste iken bir arkadaşı tarafından Corvo'ya kaçış anahtarı verilir ve Corvo'nun hapisten kaçması istenir. Hapisten kaçan Corvo'nun intikam macerası başlar. Şimdi hikaye bu ayrıca Corvo'nun özel güçleri var bunlar ise Corvo'ya uykusunda iken "outsider" tarafından veriliyor hediye ediliyor. Genel özet bu şimdi oyunun artı ve eksilerinden bahsedeyim.
Artıları:
1-hikayesi gayet güzel.
2-oynanış ve fizikler çok iyi (Unreal Engine ile yapılmış oyun).
3-Steam punk atmosferi çok güzel yansıtılmış.
4-bir bölümü 4-5 farklı şekilde bitirmek mümkün.
5-corvo'nun maskesi.
6-özel güçleri kullanmak çok zevkli.
Eksileri:
1-grafikler herkese hitap etmeyebilir.
2-Steam punk tarzını sevmeyen var.
3-zombi olayı çok saçma.
4-oyun normal zorluk derecesinde olmasına rağmen bazen feci şekilde zorlaşıyor.
Ek bilgiler: Eğer oyunda ana göreviniz haricinde yan görevi tamamlarsanız yardım ettiğiniz kişiler mutlaka size ödemesini yapıyor. Kimisi hemen ödeme yaparken kimisi ise bir sonraki bölümde size mektup bırakarak para ve can iksiri hediye ediyor ve bu olay gerçekten çok iyi.
Oyunda 80 tane başarı var bu başarıların 20 tanesi kadarı ana oyun ile gerisi ise DLC ile kazanılıyor. Şimdi size kazandığım başarıları göstereyim.

dds.png

Bu başarı ise oyuncuların sadece %14'ünün kazandığı bir başarı ve ben bu başarıyı kazandım.

jkj.png

Oyuna puanım 100 üzerinden 85.
Bu oyun gerçekten başarılı ve mutlaka alın oynayın derim üstelik 24 Ağustosa kadar Steam'de %75 indirimli.
Okuduğunuz için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı