Dişin üzerinde çizgi şeklinde siyah leke var

Arda3883

Decapat
Daha fazla  
Merhaba kesici dişlerimin 1 tanesinin köşesinde siyah çizgi, leke gibi bir şey var. Ne olduğunu bilen birisi varsa bu nasıl geçer veya kendiliğinden geçer mi?

Fotoğraf atman lazım, neyden bahsettiğini bilemeyiz.

Küçüklüğümden beri dişlerimde siyah leke sorunum var. Bazen kendi kendine geçiyor, sonra 5 sene sonra tekrar geliyor.

Birkaç sene önce üst ön dişlerimde aşırı fazla siyah leke olmuştu, o kadar ki gülmeye utanıyordum. Ama devlet hastanesindeki dişçiye gitmiştim ve temizlemişti.

Not: ben 2016dan beri beyaz şekerli gıda tüketmeyen biriyim. Sigara hiç içmedim hayatımda. Dişlerimi de fırçalarım. Ama ona rağmen oluyor (zaten 7 yaşımda da olmuştu).

Evet o bende de var ön dişimde sol tarafta leke gibi ama çürük değil son 14-15 yaşlarımda görmüştüm 16-17'de bir gitti 3-4 senedir yoktu geçen sene yine çıktı dişçiye gittim bana dişlerde mine çatlağı olduğu zaman bu durumlar olduğunu söylemişti o zaman.
Bunların sebebleri çok fazlaymış diş gıcırdatma çok sert fırçalama dişlerle bir şey açmak tırnak yemek yani dişi yemek harici zorlayan her şey bunu etkiliyormuş yapmadıkça kendiliğinden geçer dedi ya da florür uygulamasına gir beyazlat dedi.

Yeni konular

Geri
Yukarı