Çözüldü Disk Alanı Artıp Azalıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Jules

Kilopat

Sistemim:

İlk önce bilgisayarımın modeli bu, tek fark benim ekran kartım AMD Radeon HD 8500M ve RAM'im 4 GB. Ayrıca vakti zamanında üzerine su döktüğüm için diskim de 300 GB.

Problemim:

Arkadaşlar yaşadığım sorun gerçekten ilginç. Bu gün oyun oynarken bilgisayar bana alan açılması gerektiğiyle ilgili bildirimler gönderdi, bende kontrol ettim. Kontrol ettiğimde ise gördüğüm şey 128 MB'lık bir alanımın kaldığıydı.
O sırada MSI Afterburner'ın video kayıt özelliğini deniyordum ve sorunun videolardan kaynaklandığını düşünerek videoları sildim. Gerçekten kaybettiğim alanı geri aldım ama, bilgisayarın aşırı yavaşladığını hissedip kapayıp açtım ve gördüm ki 70 GB olması gereken C diskim 50 GB'a düşmüş. Aynı şekilde D diskimde yaklaşık 5 GB'lık bir düşüş yaşamış.
Benim kişisel tahminim Bitcoin mining virüsü yediğim üzerine. Sizce neden kaynaklanıyor ve nasıl düzeltebilirim bunu?
Ekleme: Artmasından kastım ben bunu yazarken yaklaşık 200 MB'lık bir alan açılmış.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem geri yüklemeyi kapatıp disk temizleme yapın.

Yanıtınız için teşekkürler. Ancak sadece 200 MB'lık bir alanı geri alabildim maalesef.

Ara sıra olur öyle, geri yüklemeyi kapatın içiniz rahat etmiyorsa Kaspersky ile tam tarama yapabilirsiniz.

Hocam aslında benim için sıkıntı yoktu ben böyle rahattım. Ama bilgisayar yeniden açılırken fark ettim MSI Afterburnerdaki bütün ayarlarım 0'a çekilmiş ve değiştirilmiyor. Hâliyle panikleyip sormak istedim.

Kaspersky rescue disk kullanın.

Deneyeceğim hocam teşekkürler.

Geri
Yukarı