Disk İzlencesinde SSD ve HDD Görünmemesi

DarkLightning

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Amasya
Daha fazla  
Meslek
Kida Teknoloji - Yazılım Geliştirme
Sorunumu basitçe anlatmak gerekirse, Rufus yazılımı ile Yosemite'yi USB belleğe yazdırdım. Aşağıda detaylıca belirttiğim sistem ile boot ettim ve clover ekranına geldim. Boot seçeneğini seçtim ve "Disk İzlenceleri ekranına kadar geldim, fakat sistemimdeki SSD ve HDD'ler görünmedi. Sisteme USB bellek taktığım zaman görüyor fakat diğer diskleri okumuyor. SSD ve HDD'ler NTFS formatında ve Windows yüklü. Daha öncesinde de denedim fakat aynı hatayla karşılaşmıştım. AHCI modunu anakartım desteklemiyor. Bende Sata Only, Enhanced, Compatiblevb... tüm modları denedim. Acaba sorun sistemimde mi yoksa yanlış bir adım mı izliyorum?

Sistemim;

Anakart; Quadro G31S-CM G31 Chipset
Diskler; Kingston HyperX Savege 120 GB - 250 GB WD - 1 TB Samsung
İşlemci; İntel Core 2 Duo E7500 293 GHz
Ram; 4GB DDR2 800 MHz
Ekran Kartı; NVİDİA GeForce GT730 2 GB 128 Bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorunumu basitçe anlatmak gerekirse, Rufus yazılımı ile Yosemite'yi USB belleğe yazdırdım. Aşağıda detaylıca belirttiğim sistem ile boot ettim ve clover ekranına geldim. Boot seçeneğini seçtim ve "Disk İzlenceleri ekranına kadar geldim, fakat sistemimdeki SSD ve HDD'ler görünmedi. Sisteme USB bellek taktığım zaman görüyor fakat diğer diskleri okumuyor. SSD ve HDD'ler NTFS formatında ve Windows yüklü. Daha öncesinde de denedim fakat aynı hatayla karşılaşmıştım. AHCI modunu anakartım desteklemiyor. Bende Sata Only, Enhanced, Compatiblevb... tüm modları denedim. Acaba sorun sistemimde mi yoksa yanlış bir adım mı izliyorum?

Sistemim;

Anakart; Quadro G31S-CM G31 Chipset
Diskler; Kingston HyperX Savege 120 GB - 250 GB WD - 1 TB Samsung
İşlemci; İntel Core 2 Duo E7500 293 GHz
Ram; 4GB DDR2 800 MHz
Ekran Kartı; NVİDİA GeForce GT730 2 GB 128 Bit
Şöyle bir yol deneyebilirsin Mac kuracağın diski windows üzerinden mac uyumlu formata çevir

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı