Disk Klonlama Sonrası İmza Çakışması

DADEKEKİVEVEYA

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, az önce harddiskten SSD'ye geçiş yaptım. Disk klonlama işlemini Technopat YouTube kanalında ki "Sabit Diskten Samsung SSD'ye Geçiş Rehberi" videosunu izleyerek gerçekleştirdim. Fakat klonlama sonrası HDD bilgisayarım kısmında gözükmüyor. Disk yönetimine girip kontrol ettiğimde "Kapalı (Çevrimiçi olan başka bir diskle imza çakışması olduğundan disk çevrimdışı)" yazısı ile karşılaştım. Harddiskimi biçimlendirmek istiyorum fakat bilgisayar izin vermiyor bir türlü (CMD ile denedim) nasıl diskimi biçimlendirebilirim?

@ÇAĞATAY TORUN Sağolasın gerek kalmadı. Ordu standartlarına göre diskimi temizledim Recep Baltaş sağolsun. 😄
Aynı problemi yaşayan arkadaşım bunu okuyorsan ben; DOS Tabanlı Format ve Güvenli Veri Silme Programı
buradan çözdüm problemi ama bayağı bi uzun sürdü diski silmesi. Daha hızlı bir silme methodu vardır elbet fakat ben pek kurcalamadan programı başlattım o sebepten bir buçuk saat kadar sürdü diski silmesi siz biraz karıştırıp kurcalarsanız daha hızlı bir yöntem bulabilirsiniz.
KillDisk programı yardımıyla seçtiğim diski Erase Disk seçeneğinden sildim.
Daha sonra Disk Yönetimi kısmına Başlat menüsüne sağ tık yaparak ulaştım ve çevrimdışı diskimi sağ tıkla çevrimiçi hale getirdim. Çevrimiçi olan diskimi tekrar sağ tıkla böldüm yeni disk atama sihirbazı açıldı ve oradan ilerleyerek varsayılan ayarlarda etkinleştirdiğimde Bilgisayarım kısmında gözüktü nihayetinde.

Geri
Yukarı