Disk kullanımı %100 oluyor

Tarık4400

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben ne yaparsam yapayım bu disk problemini çözemedim YouTube'daki videoları izledim yaptım yine olmadı. Hizmet ana bilgisayarı adı altındaki hizmet probleme sebep olan şey sanırım. Görev yöneticisine girdiğimde genellikle bu şekilde oluyor. SysMain isimli bir dosyanın değiştirilmesi gerekiyormuş sanırım ama öyle bir hizmet bilgisayarda yok. Yardımcı olur musunuz? Bu arada bilgisayar Windows 8.

16544933765372420711868557279198.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows versiyonunu değil de depolama biriminin özellikleri yazsan daha çok yardımcı oluruz. Gerçi 6,7MB/snden normal bir HDD sahip olduğun anlaşılıyor. Hard diskin de bad sektör olabilir. İlgili programlarla tarama yapıp öğrenebilirsin. Çok uzun yıllardır kullanıyorsan depolama birimini yorulmuş olabilir artık.

Hızlı getirme yazanı kapatın, SysMain'in eski adı o.

Windows+R tuşuna basarak çalıştır programını açın. services.msc yazın enter tuşuna basın.
Açılan hizmetler bölümünden Windows 8.1 ve altı sürümlerde Hızlı Getir Windows 10 için SysMain hizmetini bulun (güncelleme ile Windows 8 için SysMain olarak değişmiş olabilir).
Hizmete sağ tıklayın başlangıç durumunu devre dışı bırakıp uygulayın, ardından hizmeti durdurun.
Disk kullanımı düşürmek için tavsiyem;
Hizmetler bölümünden WindowsSearch (Wsearch) hizmetini yukarıdaki gibi önce devre dışı bırakıp sonra durdurun.
NOT: WindowsSearch hizmetini devre dışı bırakınca aşağıda bulunan Windows arama çubuğu aradığınız dosyaların çoğunu bulamaz. Programlar için bir sorun çıkartmaz.

Windows 10'un HDD'ler ile bir sorunu var. Bu hatayı sadece SSD takarak düzeltebilirsiniz.

HDD'nin ömrüyle ilgili testleri yapıp buraya paylaşmalısın. Ayrıca izlediğin videolar ve yaptığın şeyler sistemi daha çok yormuş veya HDD'nin ömrünü bitirmiş olabilir. Bilinmeyen çözümleri yapmanın bir sisteme ne gibi yararı olabilir anlamıyorum.

HDD'ye mi sahipsiniz?
Evet Hdd
Evet Hdd
Windows+R tuşuna basarak çalıştır programını açın. services.msc yazın enter tuşuna basın.
Açılan hizmetler bölümünden Windows 8.1 ve altı sürümlerde Hızlı Getir Windows 10 için SysMain hizmetini bulun (güncelleme ile Windows 8 için SysMain olarak değişmiş olabilir).
Hizmete sağ tıklayın başlangıç durumunu devre dışı bırakıp uygulayın, ardından hizmeti durdurun.
Disk kullanımı düşürmek için tavsiyem;
Hizmetler bölümünden WindowsSearch (Wsearch) hizmetini yukarıdaki gibi önce devre dışı bırakıp sonra durdurun.
NOT: WindowsSearch hizmetini devre dışı bırakınca aşağıda bulunan Windows arama çubuğu aradığınız dosyaların çoğunu bulamaz. Programlar için bir sorun çıkartmaz.
Çok teşekkür ederim
Windows versiyonunu değil de depolama biriminin özellikleri yazsan daha çok yardımcı oluruz. Gerçi 6,7MB/snden normal bir HDD sahip olduğun anlaşılıyor. Hard diskin de bad sektör olabilir. İlgili programlarla tarama yapıp öğrenebilirsin. Çok uzun yıllardır kullanıyorsan depolama birimini yorulmuş olabilir artık.
Değerli yorumun için teşekkürler
Hızlı getirme yazanı kapatın, SysMain'in eski adı o.
Anladım teşekkürler
Windows 10 2015 LTSB kur diğerlerine göre daha güncel ve disk kullanımı çok çok az.
Önerin için teşekkürler
HDD'nin ömrüyle ilgili testleri yapıp buraya paylaşmalısın. Ayrıca izlediğin videolar ve yaptığın şeyler sistemi daha çok yormuş veya HDD'nin ömrünü bitirmiş olabilir. Bilinmeyen çözümleri yapmanın bir sisteme ne gibi yararı olabilir anlamıyorum.
Ömrü yaptığım işlemler sonrasında bitecek bir işlem yapmadım ayrıca bilgisayar çok uzun zamandır bu şekilde bununla bir ilgisi yok
Evet bayağı eski 6 7 yıllık

Dosya Ekleri

• 16545784063472011498775470707511.jpg
    16545784063472011498775470707511.jpg
    300,6 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleme:

Geri
Yukarı