Disk onarım hatası ve sistemi başlatırken CPU fanının durup tekrar çalışması

Amogaçi

Hectopat
Son iki gündür bilgisayarı açarken işlemci fanı birkaç tur dönüyor ardından duruyor ve tekrar dönmeye başlayarak çalışıyor. Bu arada sistemdeki diğer fanlar vs. kesintisiz çalışmaya devam ediyor fakat işlemci fanı durup tekrar çalışana kadar sistem açılmıyor. Videosunu şuraya bırakıyorum, izlemenizi rica ediyorum. Şimdi durum burada biraz daha karışıyor. Sistemi başlatırken arada bir Boot device ekranına atıyor bu ekrandayken PC'ye reset atıyorum bu sefer de disk onarım seçeneklerini karşıma sunuyor, diski tarıyor ve kurtarma seçenekleri ekranına yönlendiriyor. K. Seçenekleri ekranındayken bir kez daha reset atıyorum sistem sorunsuz açılıyor. Hiçbir şey anlamadım bu işten. Dün fark ettim ki SSD yazma hızım berbat görünüyor. Görselleri aşağıya atıyorum. Bununla da yetinmedim Technopat'ın SSD sağlık rehberiyle SSD'nin sağlık durumuna baktım herhangi bir sorun gözükmüyor SSD gayet sağlıklı görünüyor. Şimdi sorun işlemcide mi anakartta mı SSD'de mi anlamış değilim. Yardımcı olabilecek var mı?

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    334,1 KB · Görüntüleme: 21
  • 2.jpg
    2.jpg
    355,8 KB · Görüntüleme: 34
  • 3.jpg
    3.jpg
    358,3 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleyen: Moderatör:
SSD nin markası nedir?
ADATA 2.5 SATA.
PSU yeterli geliyor mu bilgisayara? Çünkü bende de aynı sorun devam ediyordu. PSU temizleyince düzelmeye başladı.
Temizlemek derken? Sistem 2 haftalık fiziksel bir temizlikten bahsediyorsanız şu an PSU pırıl pırıl. Sistem parçalarım imzamda mevcut 80+ 650W bir PSU kullanıyorum.

Geri
Yukarı