Disk yazma koruması hatası nasıl çözülür?

EnesYasir

Centipat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston 128 gb flash bellek
Merhaba arkadaşlar benim bir USB flash belleğim var, ve biçimlendirmek istiyorum ama "disk yazma korumalı" hatası alıyorum ve CMD'den düzeltmeye çalıştım başarılı diyor ama hala düzelmedi. Ben de 3. parti bir programda denedim ama bu sorun fizikseldir gibi bir hata alıyorum. Mini tool Partition wizard ile denedim ama bir şey olmadı.

Dosya Ekleri

• disk hata.PNG
    disk hata.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 19
  • disk hata 2.PNG
    disk hata 2.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 22
Son düzenleme:
USB belleğin üzerinde yazma koruma tırnağı olmadığından emin olun. Tırnağınızla hareket ettirebileceğiniz küçük bir parça varsa yazma korumalıdır. O parçanın hareket etmesi ile yazma koruması kalkar.

Usb belleğin marka sitesine giderek biçimlendirme yazılımı varsa indirip bişimlendirmeyi deneyin yoksa;

Yukarıda belirttiğiniz işlemler doğru ama yine de düzelmediğine göre USB bellek arızalanmış demektir. Son çare olarak USB belleği yanlardan bir çakı ya da bıçağın ucu ile zorlayarak kolayca açabilirsiniz, genelde bu zorlama zarar vermez ve tekrar kapatılabilir.. Bildiğiniz sınav silgisi ile temizlik yapın ve tekrar kapatmadan o şekilde PC ye takın belki çalışır. Çalışır ise tekrar kapatabilirsiniz.

Son düzenleme:
USB belleğin üzerinde yazma koruma tırnağı olmadığından emin olun. Tırnağınızla hareket ettirebileceğiniz küçük bir parça varsa yazma korumalıdır. O parçanın hareket etmesi ile yazma koruması kalkar.
Yazma koruma yoksa doğru işlemler yapmışsınız ama yine de düzelmediğine göre USB bellek arızalanmış demektir. Son çare olarak USB belleği yanlardan bir çakı ya da bıçağın ucu ile zorlayarak kolayca açabilirsiniz, genelde bu zorlama zarar vermez ve tekrar kapatılabilir. Bildiğiniz sınav silgisi ile temizlik yapın ve tekrar kapatmadan o şekilde PC'ye takın belki çalışır. Çalışır ise tekrar kapatabilirsiniz.

Hocam bir tırnak göremedim üstünde ama bu USB'yi açacak yer yok bir birleşim yeri ama USB resmi var belki işinize yarar bir de şikayet var da bu USB ile bir sürü şikayet varmış çözüm olarak Linux'da düzeliyor diyorlar bunu nasıl yapacağım acaba.

Dosya Ekleri

• usb resim.jpg
    usb resim.jpg
    16,8 KB · Görüntüleme: 10
Son düzenleme:
Hepsi bir şekilde açılır ama bazıları farklı veya daha karmaşık olabilir.
Son bir şans HDGURU ile low level format atmayı deneyin. Yazılımsal çözüm ümidiniz kalmazsa ... kırma pahasına zorlamayı denersiniz veya atarsınız. :)

hdguru şu linkten direk inndirebilirsiniz. Kurulum gerektirmez. Tıkla-çalış-portable

EK: 128 gb iyi bellekmiş, kingstonun kendi sitesinde yazılımı vardır. HDGURU ve low level formatı boşverin. Bakalım varmı sitede...

SSD ler için var, belki flashdiskler için de vardır ama ben bulamadım.
Resimden anladığım kadarı ile sizinki şu ve de 5 yıl garanti yazıyor....

Son düzenleme:
Hepsi bir şekilde açılır ama bazıları farklı veya daha karmaşık olabilir.
Son bir şans HDGURU ile Low Level Format atmayı deneyin. Yazılımsal çözüm ümidiniz kalmazsa... Kırma pahasına zorlamayı denersiniz veya atarsınız. :)

Hdguru şu linkten direk inndirebilirsiniz. Kurulum gerektirmez. Tıkla-çalış-portable

EK: 128 GB iyi bellekmiş, Kingston'un kendi sitesinde yazılımı vardır. HDGURU ve Low Level Format'ı boş verin. Bakalım var mı sitede...

SSD'ler için var, belki flashdiskler için de vardır ama ben bulamadım.
Resimden anladığım kadarı ile sizinki şu ve de 5 yıl garanti yazıyor...

Tek çözüm garantiye yollamak mı hocam

Hocam bir tırnak göremedim üstünde ama bu USB'yi açacak yer yok bir birleşim yeri ama USB resmi var belki işinize yarar bir de şikayet var da bu USB ile bir sürü şikayet varmış çözüm olarak Linux'da düzeliyor diyorlar bunu nasıl yapacağım acaba.
Hocam ne yaptınız aynı usb'yi kullanıyorum ve kendi kendine yazma korumalı demeye başladı bir şey yapamıyorum içindekilerde önemli, göremiyorum da artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı