Disk Yönetimi'nde HDD görünmüyor

Mr. Hsy

Hectopat
Hazır sistemimde SSD ve HDD takılı olarak aldım. SSD içinde Windows yüklü geldiği için disk yönetimi kısmında görünüyor fakat HDD görünmüyor. Sorunun kabloları ile mi olduğunu da bilmiyorum. Arka kapağını açıp fotoğrafını çekip, bilen birilerine danışmak istedim. Anlayışınız için teşekkürler.

370872
370873

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
SATA güç bağlantısı yapılmış fakat SATA kablosu montajı yapılmamış. SATA kablosunu takın bilgisayar kapalıyken.
Peki, bu konularda oldukça cahilim. Yukarıda resmi olan kabloyu, işaretlediğiniz kısma denedim ve oraya girmedi. Önerdiğiniz ürünü sipariş ettim. O gelince diğer ucunu PSU ya mı anakarta mı takmam gerekiyor? Ve elimde bulunan kablo SATA kablosu mudur? Anakart üzarin de şu yuvalara mı takmam gerek?
Eki Görüntüle 371093Yanlış bir şey yapmak istemediğimden detaylıca sormak istedim. Yardımlarınız için teşekkürler.
Anakart a tak.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı