Diske dosyaları silmeden işletim sistemi kurulur mu?

sha1ox

Hectopat
İki adet diskim var biri SSD diğeri ise HDD. SSD'de işletim sistemi olarak Windows 10 Home kurulu HDD'de ise herhangi bir işletim sistemi bulunmuyor fakat önemli dosyalarım ve oyunlarım o diskte kurulu. Oyunlar için HDD'ye Dual boot olarak Windows 10'un hafifletilmiş bir sürümünü kurmak istiyorum fakat bu kurulumu yaparken dosyalarımın silinmemesi gerekiyor. İçinde herhangi bir işletim sistemi bulunmayan HDD'ye format atmadan kurulum yapabilir miyim?

Diski 2'ye bölüceksin. Bir kısmında yedeklerin diğer kısımına sistemi kurucaksın. Karıştırmamak için yedeklerin olduğu diske bir isim ver.

Disk yönetimine girip Kurulum yapıcağın diske sağ tıkla "Birimi küçült" seçeneğini seç. İstediğin kadar boş alana göre bir küçültme yap. Disk 2'ye bölünmüş olucak.

Diski 2'ye bölüceksin. Bir kısmında yedeklerin diğer kısımına sistemi kurucaksın. Karıştırmamak için yedeklerin olduğu diske bir isim ver.
Diski bölme ve Dual Boot kurma ile ilgili bir rehber nerede bulabilirim? Biraz araştırdım forumda fakat bulamadım. Disk bölme işlemlerini çok bilmiyorum, bir hata yaparsam diskte sorunlar olmasından korkuyorum.

Disk yönetimine girip Kurulum yapıcağın diske sağ tıkla "Birimi küçült" seçeneğini seç. İstediğin kadar boş alana göre bir küçültme yap. Disk 2'ye bölünmüş olucak.
Diski bölme ve Dual Boot kurma ile ilgili bir rehber nerede bulabilirim? Biraz araştırdım forumda fakat bulamadım. Disk bölme işlemlerini çok bilmiyorum, bir hata yaparsam diskte sorunlar olmasından korkuyorum.
Dediğim şekilde yapman yeterli olucaktır.

Arkadaşın verdiği linkte dediklerimi resimli bir şekilde anlatmışlar ordan bakarsan hata payın daha düşük olur.

Geri
Yukarı