Diski biçimlendirdikten sonra "Ayrılmamış" gözükmesi

Hakan Güzey

Hectopat
Daha fazla  
Diski kullanamıyorum sağ tıklayıp özelliklerine geliyorum. Her şey normal gözüküyor.

Adsız.png

Son düzenleyen: Moderatör:
İçinde dosyalarınız var mıydı? Eğer öyleyse pek bir fikrim olmamakla birlikte dosyalarınız gitmiş olabilir. Çünkü bir bölüntü tablosu dahi gözükmüyor diskte. Mecburen yeni bir bölüntü oluşturmalısınız.

Ayrılmamış alana sağ tıklayıp "Yeni Birim" deyin ve diski biçimlendirin.
Tıklanmıyor
Adsız.png

İçinde dosyalarınız var mıydı? Eğer öyleyse pek bir fikrim olmamakla birlikte dosyalarınız gitmiş olabilir. Çünkü bir bölüntü tablosu dahi gözükmüyor diskte. Mecburen yeni bir bölüntü oluşturmalısınız.
Vardı ama önemli şeyler değildi bilgisayarımın kendi alanı olmadığı için herşeyi ona kuruyordum ama gözükmüyor, kullanılmıyor

Şimdi veri mi kurtarmaya çalışıyorsunuz yoksa diski mi biçimlendirmek istiyorsunuz? Biçimlendirmek için Diskpart kullanılabilir. Yönetici haklarıyla bir Komut İstemi açın ve sırasıyla komutları girin:
Kod:
diskpart
Kod:
list disk
Buradaki 1 yerine biçimlendireceğiniz disk numarası listede ne gözüküyorsa onu yazdığınızdan emin olun:
Kod:
select disk 1
Kod:
clean
Kod:
create partition primary
Kod:
active
Kod:
format quick fs=ntfs
Kod:
assign
Kod:
exit
Kod:
exit
Veri kurtaracaksanız yukarıdaki işlemleri unutun ve bu rehberimize bakın:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Verileri kurtardıktan sonra biçimlendirme yapabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı