Disney'in sunduğu Marvel dizi ve filmleri hangi sırayla izlenmeli?

harunalprsln

Femtopat
Daha fazla  
Marvel evrenine baştan bir başlamak istiyorum, ancak Disney'deki dizilerinde olduğu bir sıralama göremedim henüz Marvel evrenini anlaşılcak bir şekilde film ve dizileriyle beraber sıralaması olan birileri bu konuda yardımcı olursa sevinirim. Disney'in sunduğu izleme sırası faz olarak mı yoksa kronolojik olarak mı izlemeyi tercih edersiniz?

1657563943727.png

İzleme sırası bu şekilde.

Netflix'in yaptığı Marvel dizilerinin sırası:
  1. Daredevil (Sezon 1)
  2. Jessica Jones (Sezon 1)
  3. Daredevil (Sezon 2)
  4. Luke Cage (Sezon 1)
  5. Iron Fist (Sezon 1)
  6. The Defenders
  7. The Punisher (Sezon 1)
  8. Jessica Jones (Sezon 2)
  9. Luke Cage (Sezon 2)
  10. Iron Fist (Sezon 2)
  11. Daredevil (Sezon 3)
  12. The Punisher (Sezon 2)
  13. Jessica Jones (Sezon 3)

Marvel evrenine baştan bir başlamak istiyorum, ancak Disney'deki dizilerinde olduğu bir sıralama göremedim henüz Marvel evrenini anlaşılcak bir şekilde film ve dizileriyle beraber sıralaması olan birileri bu konuda yardımcı olursa sevinirim. Disney'in sunduğu izleme sırası faz olarak mı yoksa kronolojik olarak mı izlemeyi tercih edersiniz?

Ben çıkış tarihine göre izledim çok güzel anladım ama dersin ki ben Marvel evreninin sırasına göre izlemek istiyorum diye onu bilemem (mesela Captain Marvel 2019'da çıktı ama film 1995'te geçiyor ve after credit sahnesi bu filmden sonra çıkan Avengers Endgame ile ilgili yani captain Marvel'ı 3. film olarak izlersen karışabilir spoi yiyebilirsin.) Biraz karışık oldu ama umarım anlatabilmişimdir.

Geri
Yukarı