DisplayPort kablo ile monitör çalışmıyor

hochaz

Femtopat
Daha fazla  
Monitör
Samsung G3 165hz
Herkese merhaba.

Ben çift monitör kullanıyorum. Monitörler Samsung marka G3 model. Birisi 165Hz bir diğeri ise 144Hz. Ekran kartım ise Gigabyte 3060 Edge OC 12 GB falan filan.

Aralarında renk farklılıkları olduğu için herhalde Hz farkı dedim.

Geçen gün arkadaşım geldi ve dedi ki onunla alakası yok DPI kablo lazım sana ve kabloları değişince zaten anladık durumu.

Ertesi gün sipariş verdim kablo geldi PC'ye taktım açılmasını beklerken 2 monitör gitti. Sonra yeni aldığım kablo bozuk dedim tek haliyle onu denedim çalıştı her 2 monitörde.
Ekran kartı yeri bozuk dedim yine değiştirdim çalışmadı. PC'yi eski haline getirdim şimdi 1.monitörde hem HDMI hem de DPI kablosu olmasına rağmen yine HDMI'dan görüntü aktarıyor bunu sorunu nedir? Bilen var mı acaba?

Hızlıca soru: DPI kablom monitörümü çalıştırmıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden dp kablosu takıyorsun ki HDMI kablosu 144hz monitörünü çalıştırabilir. Benim monitörüm 165hz HDMI kablosu kullanıyorum 144hz kullanıyorum. Tabi illa 165hz kullanıcam diyorsan dönüştürücü ile dene.

Neden DP kablosu takıyorsun ki HDMI kablosu 144Hz monitörünü çalıştırabilir. Benim monitörüm 165Hz HDMI kablosu kullanıyorum 144Hz kullanıyorum. Tabii illa 165Hz kullanacağım diyorsan dönüştürücü ile dene.

Görüntüler farklı DP daha net ve renkli HDMI daha soluk

Görüntüler farklı DP daha net ve renkli HDMI daha soluk
Dönüştürücü işini görecektir ekran kartında kaç adet HDMI kaç adet DP portu var acaba?

İki DP kablo kullanırsan çalışması gerek.

Şöyle bir şey deneyebilirsin:
Son driver sürümünü indir. (Kurma)
Sadece 1. monitörü bağla.
DDU ile driver'ları sil.
(Zorunlu değil: Windows'un driver kurmasını önlemek için ethernet kablosunu çıkar)
Driver yüklemeden önce ikinci monitörü de bağla. (Büyük ihtimalle
çalışmaz)
İndirdiğin driver sürümünü kur.

2 HDMI 2 DPI var bağlantılar yapılı ama 2. monitör DPI görmek istemiyor ekran kartı güncellemesi var. Sorun kablolar çalışıyor ama 2'si aynı anda çalışmıyor DPI'lar.
144hz olan monitörde dp var mı?

Geri
Yukarı