Çözüldü DisplayPort vs HDMI

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

the delay fuze

Femtopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam. HDMI 2.0 destekleyen şu monitörü aldım. GIGABYTE 23.8" G24F-2 165Hz (180Hz OC) 1ms 2xHDMI DP 3xUSB SS IPS FHD FreeSync Premium Gaming Monitör | ITOPYA

Ekran kartım 4060 Ti. HDMI 2.1 destekliyor gördüğüm kadarıyla.

DisplayPort kablosu (1.4) sipariş ettim ama gereksiz mi oldu? İptal edeyim mi? Monitör 180 Hz. Gördüğüm kadarıyla HDMI 2.0'da 240 Hz'e kadar destek var. Fark olmaz derseniz DisplayPort siparişini iptal edeceğim.

Şimdiden teşekkür ederim.
Hdmi fazlasıyla yeterli olucaktır.

Monitör GSYNC uyumluysa sadece Display Port üzerinden GSYNC kullanabilirsin. HDMI ile kullanamazsın. Ayrıca monitör 180Hz. Sırf 240Hz desteği var diye HDMI kullanman bir şey ifade etmeyecek maksimum 180 alacaksın. Ve çok büyük ihtimalle OC olduğu için 180Hz tazeleme hızını sadece Display Port üzerinden alabilirsin. Bazı monitörlerde bu şekilde oluyor.

DP siparişini iptal etmemeni öneririm. HDMI yerine daha iyi bir tercih olacaktır. Tabii ki aldığın kablo modeline göre de değişir.
Bu kabloyu aldım: https://www.hepsiburada.com/paugge-...m8-p-HBV000008BVI6?url_src=and-product-detail

Teşekkür ederim.
Hdmi fazlasıyla yeterli olucaktır.
Cidden hiç fark olmaz mı? Teşekkürler

Monitör GSYNC uyumluysa sadece Display Port üzerinden GSYNC kullanabilirsin. HDMI ile kullanamazsın. Ayrıca monitör 180Hz. Sırf 240Hz desteği var diye HDMI kullanman bir şey ifade etmeyecek maksimum 180 alacaksın. Ve çok büyük ihtimalle OC olduğu için 180Hz tazeleme hızını sadece Display Port üzerinden alabilirsin. Bazı monitörlerde bu şekilde oluyor.
Adaptive sync olduğu için gsync destekliyor. Dp port'un oc ile ilgisi nedir? Hdmi oc olayında yetersiz mi kalır? Teşekkürler

Bu arada kabloyu 1.2 almışım pardon. :) 1.4 gereksiz olacak diye öyle yaptım.

Çözüm
Adaptive sync olduğu için gsync destekliyor. Dp port'un oc ile ilgisi nedir? Hdmi oc olayında yetersiz mi kalır? Teşekkürler

Bu arada kabloyu 1.2 almışım pardon. :) 1.4 gereksiz olacak diye öyle yaptım.
Bazı monitörler OC ile verilen Hz değerini sadece Display Port üzerinden verebiliyor. Sizinkinde durum nasıl olur bilemem.

Çok teşekkür ederim. En güzeli monitör geldiğinde HDMI ile test etmek. 180 hz alamama ve Gsync problemi yaşarsam Display Port'la devam ederim. Baktım sorun yok, o zaman DP'yi iade ederim. Buradan son durum hakkında bilgi vereceğim sizlere de. Tekrar çok sağ olun.

OC (Hız aşırtma) 180 Hz destekleyen monitöre 240Hz destekleyen HDMI taksan sorun yaratmaz ve yeterli olacaktır.(180Hz kullanabilirsin)

Kutudan çıkan HDMI'la da 180 Hz aldım. Teşekkür ederim.

Bu arada G-Sync problemi de yaşamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı