Dizüstü Bilgisayarı Masaüstüne Bağlama

Talha Aydın

Hectopat
Daha fazla  
Mesela benim ortalama derecede bir dizüstüm var, bu dizüstü bilgisayarı Phoenix Oblivion gibi bir masaüstü PC'ye bağlayıp, dizüstünde Phoenix Oblivon'un performansını aynı şekilde görebilir miyim? Bunun videosunu çekme gibi bir olanağınız var mı? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadace masaüstü Bilgisayarınız'dan görüntü aktarmak kaydı ile dizüstü bilgisarınızın ekranını kullana bilirsiniz. Bu şekilde kullanırsanız muhtemelen 1366x768 çözünürlüğünüz olacaktır, bu ekran da ne kadar oyun tadı alırsın bilemem. Bunun haricinde aklımız da diğer soru işaretleri var ise silin. Sadace monitörü kullanma imkanınız var.

Sadace masaüstü Bilgisayarınız'dan görüntü aktarmak kaydı ile dizüstü bilgisarınızın ekranını kullana bilirsiniz. Bu şekilde kullanırsanız muhtemelen 1366x768 çözünürlüğünüz olacaktır, bu ekran da ne kadar oyun tadı alırsın bilemem. Bunun haricinde aklımız da diğer soru işaretleri var ise silin. Sadace monitörü kullanma imkanınız var.

Dizüstü bilgisayarlarda görüntü girişi yok sadece çıkış vardır. Yani monitörü kullanamazsın.

Dizüstü bilgisayarlarda görüntü girişi yok sadece çıkış vardır. Yani monitörü kullanamazsın.

Doğrudur söylediğiniz fakat, ben o anlamda söylemedim. Saten öyle yüksek bir performanslı bilgisayar ekran almamak içten acısı. Sadece dizüstü bilgisayarı bozuk olanlar için, aradaki apart ve donanım ile kullanılabiliyor. Çünkü bizde
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada ki video gördüğünüz gibi apart kullanarak LCD panel testlerini yapıyoruz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
burada ki başka bir örnek.

@Sin0w arkadaşın dediği senin videoda gösterdiğin değil laptobun ekranına başka bilgisayarın görüntüsünü verme olayı. Laptobun ekranını monitör olarak kullanma imkanı var mı?

Dediğim gibi yukardaki işlemler harici, tabi ki mümkün değil can arkadaşım.

Laptoptan masaüstüne (ya da tersini) uzak bağlantı yapabilirsin, yapmak istediğin işe göre seni memnun edecek senaryolar olabilir ama gecikmeler sebebiyle oyun benzeri işlerde verimli olmaz.

Gerçi senin sorun bu değil ama laptop ve desktop ekranlarını bağlayabilen bazı programlar var, belli bir yere kadar performans gösteriyorlar(mış). Maxivista bir örnek. İşletim sistemi ve başka kısıtlamaları var.

Teşşekkürler ! Ben Dizüstüne çok fazla alıştım için Online olsun olmasın oyunlarda Dizüstünde oynadim kadar iyi oynayamadım için böle bi sormuştum yoksa bende Masaüstü severim ama iyi bi oynayış sergileyemiyorum bir turnuva olsa laptop mu götürürüm yani izin verirlerse :) İlginiz için sağolun .

Laptoptan masaüstüne (ya da tersini) uzak bağlantı yapabilirsin, yapmak istediğin işe göre seni memnun edecek senaryolar olabilir ama gecikmeler sebebiyle oyun benzeri işlerde verimli olmaz.

Gerçi senin sorun bu değil ama laptop ve desktop ekranlarını bağlayabilen bazı programlar var, belli bir yere kadar performans gösteriyorlar(mış). Maxivista bir örnek. İşletim sistemi ve başka kısıtlamaları var.

Teşşekkürler ! Ben Dizüstüne çok fazla alıştım için Online olsun olmasın oyunlarda Dizüstünde oynadim kadar iyi oynayamadım için böle bi sormuştum yoksa bende Masaüstü severim ama iyi bi oynayış sergileyemiyorum bir turnuva olsa laptop mu götürürüm yani izin verirlerse :) İlginiz için sağolun .

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı