Dizüstü Bilgisayar İçin Soğutma Tavsiyesi

Oktayyyy52

Kilopat
Daha fazla  
HP 250 Intel Core i3 5005U 4GB 500GB R5 M330 Freedos 15.6" Fiyatı

Bu bilgisayara sahibim. Isı değerlerine vs. bakmadım ama elimi bilgisayarın sol alt köşesindeki boşluğa değdirince sıcaklığı hissediyorum. Bilgisayarın altında ek soğutucu var gayet iyi çalıştığını düşünüyorum. Neden böyle oluyor? Kronik mi acaba? Bu arada kurallarda ''laptop'' kelimesini kullanmak yasak mı? Ban yerim diye korktum dizüstü ve bilgisayar sözcüklerini kullandım.

Isınma gayet normal uzun zamandır temizlenmedi ise temizlet ve termal macununu yenile bir sıkıntı olmaz. Vakumlu Laptop Soğutucu - GittiGidiyor Şöyle bir şeyde alabilirsin.
Cihazı alalı 1 ay oldu hocam. Gerekli midir?

Core Temp İndir - İşlemci Sıcaklığı Ölçme Programı indirin kurun işlemci sıcaklığınızı yükte iken ölçün buraya yazın. Tahminimce en fazla 80 derece görüyorsunuz.

Eğer yükten kastınız ağır oyunlar ise elimde bilgisayarımı en çok ısındıran Skyrim vardı onu denedim buyrun.

Dosya Ekleri

• Sıcaklık.png
    Sıcaklık.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 79
  • Sıcaklık.png
    Sıcaklık.png
    10,2 KB · Görüntüleme: 76

Eğer yükten kastınız ağır oyunlar ise elimde bilgisayarımı en çok ısındıran Skyrim vardı onu denedim buyrun.
Tahmin ettiğim gibi HP yeni kasalar 80-85 dereceyi geçmiyor. Bu sıcaklıklar günümüz sıcaklıklarını baz aldığımızda normal.

Macun değişimi için çok erken az 1 yıl olmalı.

Tahmin ettiğim gibi HP yeni kasalar 80-85 dereceyi geçmiyor. Bu sıcaklıklar günümüz sıcaklıklarını baz aldığımızda normal.

Macun değişimi için çok erken az 1 yıl olmalı.

Hocam arkadaşta Asus var aynı özelliklerde onunki hiç ısınmıyor markadan kaynaklı mı?
Bir de bu vakumlu soğutucular ne denli etkilidir?
Son olarak bilgisayarımda boş USB girişi kalmadı, (şayet vakumlu soğutucu alırsam) feragat etmek gerekirse ek fandan mı yoksa vantilatörümden mi feragat etmek mantıklıdır.

Hocam arkadaşta Asus var aynı özelliklerde onunki hiç ısınmıyor markadan kaynaklı mı?
Son olarak bilgisayarımda boş USB girişi kalmadı, (şayet vakumlu soğutucu alırsam) feragat etmek gerekirse ek fandan mı yoksa vantilatörümden mi feragat etmek mantıklıdır.
Hiç ısınmıyor kelimesi olamaz. Yük altında ısınmayan bilgisayar yoktur.
Vakumlu soğutucular hava sirkülasyonunu kolaylaştırdığı için laptop içerisindeki sıcak havanın daha hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlıyor. Pahalısını almanıza gerek yok. Trust Coolst Xtream Notebook Sogutucu 17805 Fiyatı Bu modeli kendim kullandım önerebilirim.

Hiç ısınmıyor kelimesi olamaz. Yük altında ısınmayan bilgisayar yoktur.
Vakumlu soğutucular hava sirkülasyonunu kolaylaştırdığı için laptop içerisindeki sıcak havanın daha hızlı bir şekilde dışarı atılmasını sağlıyor. Pahalısını almanıza gerek yok. Trust Coolst Xtream Notebook Sogutucu 17805 Fiyatı Bu modeli kendim kullandım önerebilirim.

Peki fan soğutucu mu yoksa vakumlu soğutucu mu etkili olur?

Hiçbirinden de feragat etmenize gerek yok. Bir tane USB çoklayıcı almanız yeterli olacaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı