Dizüstü bilgisayar sürekli takılıyor

Hocam bazı sayılar yüksek ve sağlık testi zaten hata vermiş. Değiştirmeniz çok daha iyi olacaktır sizin için. Kendimden anlatayım size; ortalama 7 yıllık bir laptop kullanıyorum şu anda. 5. yılında içindeki WD marka HDD'yi değiştirdim, ekstra RAM takviyesi yaptım ve hala kullanıyorum. Hiç bir kasma donma gibi bir sorunu yok. Hatta bazen oyun bile oynuyorum. Hatta daha emin olmak için tecrübeli bir hocamı etiketleyeyim. @Baş-ül Adam Hocam siz ne düşünüyorsunuz?

Hocam bazı sayılar yüksek ve sağlık testi zaten hata vermiş. Değiştirmeniz çok daha iyi olacaktır sizin için. Kendimden anlatayım size; ortalama 7 yıllık bir laptop kullanıyorum şu anda. 5. yılında içindeki WD marka HDD'yi değiştirdim, ekstra RAM takviyesi yaptım ve hala kullanıyorum. Hiç bir kasma donma gibi bir sorunu yok. Hatta bazen oyun bile oynuyorum. Hatta daha emin olmak için tecrübeli bir hocamı etiketleyeyim.
Çok teşekkür ederim zahmetleriniz için hocam çok sağ olun. En zor kısım: Bilgisayarımı teknik servise götürüp oradaki kişiye durumu açıklamak olacak. Umarım baştan savma bir şeyler saçmalamaz.

Çok teşekkür ederim zahmetleriniz için hocam çok sağ olun. En zor kısım: Bilgisayarımı teknik servise götürüp oradaki kişiye durumu açıklamak olacak. Umarım baştan savma bir şeyler saçmalamaz.
Ne demek, elimden geleni yapmaya çalıştım 😄 Sizden ricam bilgisayarcıya değil de sizin de dediğiniz gibi servise götürmeniz. Eğer servis HDD değiştirilmesi gerekiyor derse onlara yaptırmayın, buraya konu açıp beni etiketleyin, size hem bütçenize göre HDD/SSD önerisi yapıp, hemde montajında yardımcı olurum.

Ne demek, elimden geleni yapmaya çalıştım 😄 Sizden ricam bilgisayarcıya değil de sizin de dediğiniz gibi servise götürmeniz. Eğer servis HDD değiştirilmesi gerekiyor derse onlara yaptırmayın, buraya konu açıp beni etiketleyin, size hem bütçenize göre HDD/SSD önerisi yapıp, hem de montajında yardımcı olurum.

Çok teşekkürler hocam tekrardan. En yakın zamanda gelişmeleri aktaracağım.

Hayır herhangi bir bakım gerçekleştirmedim.

Bunu tespit etmemizin bir yolu var mıdır acaba?
Arkadaşların bahsettiği önerileri yapmadan önce bakım yapmanız gerek.Bakım yapmazsanız ısı sorunları ve fps düşüşleri yaşayabilirsiniz.Bakım yapmak hem kolaydır hem de çok maliyetli değildir.

Arkadaşların bahsettiği önerileri yapmadan önce bakım yapmanız gerek. Bakım yapmazsanız ısı sorunları ve FPS düşüşleri yaşayabilirsiniz. Bakım yapmak hem kolaydır hem de çok maliyetli değildir.
Evet o kısıma hiç değinmedim. Laptopun alt kapağının vidalarını sökerek hem termal macun yenilenip hemde fan da ki tozlar alınmalı. Basit bir işlem, yardımcı oluruz zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı