Dizüstü bilgisayar uzun bir süre açık kalırsa problem olur mu?

rboomie

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Şimdi ben 15 güne yakın bir süre için şehir dışında olacağım. "CryptoTab" ile kendi bilgisayarımın gücünü kullanarak bitcoin madenciliği yapıyorum. Bilgisayar sadece bunu yaparken 50-60 derece arası çalışıyor. Fan havasının çıktığı yerde (bilgisayarın sol tarafında) vakumlu fan var. Bilgisayar 95 dereceye ulaştığında performansı düşürüp sıcaklığı düşüren bir program da kullanıyorum. Sizce biraz para için bu riske girmeye değer mi? Bu şekilde bilgisayarı bırakmam sizce ne kadar güvenli? Yanma/patlama gibi durumlar ne kadar olası?

Bataryayı çıkarttıp mining yapmak daha mantıklı olur ama elektrik kesintilerinde sıkıntı olucaktir.
Batarya da uzun süre şarj olacağı için ömrü kısalacak ve düşükte bir ihtimalde olsa patlayabilir ama günümüzde çoğu laptop da artık belli bir doluluk oranından sonra şarj kesme özelliği var.
Sıkıntı çıkacağı zannetmiyorum ama sonuçta herşey olabilir.

Bataryayı çıkarttıp mining yapmak daha mantıklı olur ama elektrik kesintilerinde sıkıntı olucaktir.
Batarya da uzun süre şarj olacağı için ömrü kısalacak ve düşükte bir ihtimalde olsa patlayabilir ama günümüzde çoğu laptop da artık belli bir doluluk oranından sonra şarj kesme özelliği var.
Sıkıntı çıkacağı zannetmiyorum ama sonuçta herşey olabilir.
Benim bataryam laptopun içinde yani çıkarılmıyor. Herhangi bir sorun teşkil eder mi ?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı