Çözüm Dizüstü bilgisayara boot ederken Missing operating system hatası

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Grapis

Kilopat
Makaleler
4
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar babamın dizüstüne windows 8 kuracağım isoyu usb belleğime yazdırdım bios dan boot device'ı usb seçtim. Fakat açılırken "missing operation system" yazıyor. Bir 15 dakika bekledim gene aynı sorunu bilen yardımcı olabilir mi ? Ayrıca aynı iso'yu dvd ye yazdırıp kendi masaüstü bilgisayarımı kurdum.

Resim :

ekMZPW.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç bir işletim sistemi yazmamışsın ki flash diskine. Yeniden yazdır ve şu programla yap. Olmaz ise 2.programla yap.

1- Windows 7 USB/DVD Download Tool
2- Rufus

Arkadaşım bildiğin iso'yu isoburner ile yazdırdım. Belleğin biçimi FAT32 mi olacak ntfs mi ? Yeniden windows8 indirip deneyeceğim.

UEFI sistem kullanıyorsan FAT32 tavsiye ederim. Yeniden indirmene gerek yok yeniden yazdır sadece.

Windows 7 USB/DVD Download Tool öneririm. Kullanımı inanılmaz kolay bir program. Benzer bir hatayı alıyorsanız iso dosyasının hash kodlarını kontrol edin. Önerim garip gelebilir ama usb belleği hub üzerinden bağlıyorsanız direkt usb portundan bağlamayı deneyin.

İndirdiğim dosyayı hem cd hemde usb yazdırmıştım. Şuan masaüstümü formatladım windows 8 ile, çok memnunum. Herkese tavsiye ederim ama iso dosyası silindi. Yeniden indirip önerdiğiniz yolları deneyeceğim. Cevapladığınız için teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı