Dizüstü bilgisayara harici monitör bağlamak

• Konuyu başlatan niF3~
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 8
  • Görüntüleme 866

niF3~

Decapat
Merhaba arkadaşlar,
Bu yıl içinde almayı planladığım bilgisayar için harici olarak da bir monitör almayı planlıyorum. Çünkü uğraştığım alanlar olan kodlama, video editörlüğü (özellikle timeline için) ve benzeri işler için bana daha geniş ve ferah bir ekran gerekiyor.
Ancak ayrıca oyun da oynamak istediğimden dolayı aklıma şu kötü soru takıldı, performans veya Hertz düşüklüğü.
Almayı planladığım dizüstü bilgisayarı ve monitörü aşağıya bırakıyorum ve tavsiyelerinizi bekliyorum!

Dipnot: Eğer oyun oynayacaksam sadece 2. monitörden oynayacağım, yani bilgisayarın dahili monitörünü muhtemelen kapatırım.

Linkler;

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer bütçen varsa 144Hz 1ms monitör bak direkt 5ms ile vakit harcama piyasada 850TL'den başliyor fiyatlari ama ekran boyutu arttikca fiyatta artiyor.

İnceledim hocam, halihazırda monitör olarak kesin bir kararım yok. Ancak bahsettiğiniz monitör de hoşuma gitti, ben not alayım en iyisi, teşekkürler 😂
Hocam PLS panel Samsung'un IPS paneli. Bu paneli zaten profesyoneller tercih ediyor. Ben de siz bu işlerle uğraştığınız için en iyi renklere ihtiyaç duyarsınız diye önerdim.

Eğer bütçen varsa 144Hz 1ms monitör bak direkt 5ms ile vakit harcama piyasada 850TL'den başliyor fiyatlari ama ekran boyutu arttikca fiyatta artiyor.

Haklısınız hocam ancak konu masaüstü rahatlığı olunca boyut benim için önemli bir detay haline geliyor. Oyun kısmında 60Hz yenileme hızına alıştığım için bana bir sorun oluşturmaz diye düşünüyorum. (Zaten profesyonel bir oyuncu değilim)

Hocam beni size küçük bir tavsiye daha vereyim, en doğru renkler Amoled ekranlarda vardır. Ve Spacedesk programı ile telefon ekranınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde bitmiş işi kontrol edebilirsiniz.

Hocam beni size küçük bir tavsiye daha vereyim, en doğru renkler Amoled ekranlarda vardır. Ve Spacedesk programı ile telefon ekranınızı kullanabilirsiniz. Bu şekilde bitmiş işi kontrol edebilirsiniz.

Bu tavsiye için de teşekkür ederim hocam, zaten büyük ekran bir telefon kullanıyorum epey yardımcı olacaktır 👍🏽

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı