Dizüstü Bilgisayara SSD Takmak

darklizm

Centipat
414987

Evet resimdeki olayı yapabilir miyim? Genelde CD ROM'a HDD takıyorlar ama ben resimdeki gibi SSD takabilir miyim?

Bunu yapabilirsin fakat sistemini hızlandırmaksa amacın pc nin şuanda içinde bulunan hdd yi oraya takmak ve yeni aldığın ssd yi de pc nin iç kısmına monta etmek daha senin için kullanışlı bir sonuç verecektir. Ek olarak bu işlemi yaptıktan sonra eğer sistem formatlama sistemi windows 10 a alma gibi işlemler yapacaksan eğer 240gb ve üstü ssd ler tercih etmeni tevsiye ederim inşallah yardımcı olabilmişimdir..

Bunu yapabilirsin fakat sistemini hızlandırmaksa amacın pc nin şuanda içinde bulunan hdd yi oraya takmak ve yeni aldığın ssd yi de pc nin iç kısmına monta etmek daha senin için kullanışlı bir sonuç verecektir. Ek olarak bu işlemi yaptıktan sonra eğer sistem formatlama sistemi windows 10 a alma gibi işlemler yapacaksan eğer 240gb ve üstü ssd ler tercih etmeni tevsiye ederim inşallah yardımcı olabilmişimdir..
Şuan SSD var zaten ama alan sorunum var bundan dolayı da 2. bir SSD alma gereksinimi duydum.
Çift SSD ile daha iyi bir verim almayı düşünüyorum.
Resimdeki SSD'yi almayın.
Neden?

Şuan SSD var zaten ama alan sorunum var bundan dolayı da 2. bir SSD alma gereksinimi duydum.
Çift SSD ile daha iyi bir verim almayı düşünüyorum.

Ozaman sorun yok. Ama yinede yedeklemeyi çok kullanıyorsan eğer 240Gb+ bir ssd kullan. Diğer arkadaşın dediğine katılıyorum fakat nedenini bilmiyorum. Çünkü bu modeli hiç görmedim. Diğer modellere göre fiyatı biraz daha cazip, performansı düşük vs. diye böyle söylemiş olabilir. Benim tavsiyem Sandisk veya Samsung model ssdlere yönelmeni isterim bir sıkıntı çıkarmadan performanslı bir şekilde pcni rahatlıkla kullanabilirsin
tabi seçim senin 😏

Kendi dizüstü bilgisayarımda mevcut hdd yi söküp yerine ssd takarak sistemi kurdum. Cd-rom u sökerek eski hdd yi görseldeki kızağa takarak cd rom yerine taktım. Eğer imkanınız varsa samsung evo serilerini tercih etmenizi öneririm.

Kendi dizüstü bilgisayarımda mevcut hdd yi söküp yerine ssd takarak sistemi kurdum. Cd-rom u sökerek eski hdd yi görseldeki kızağa takarak cd rom yerine taktım. Eğer imkanınız varsa samsung evo serilerini tercih etmenizi öneririm.
Çok pahalılar ya o kadar bütçe yok.
Sistemim zaten SSD üzerine depolama sıkıntım olduğundan ek bir depolama için disk alıyorum.
Normal şartlarda HDD alırdım lakin SSD'ler daha ucuzuma geldi ve daha hızlı olsun diye SSD'ye yöneldim.
Neden Crucial seçtiğinizi öğrenebilir miyim?
En iyilerden midir?

Çok pahalılar ya o kadar bütçe yok.
Sistemim zaten SSD üzerine depolama sıkıntım olduğundan ek bir depolama için disk alıyorum.
Normal şartlarda HDD alırdım lakin SSD'ler daha ucuzuma geldi ve daha hızlı olsun diye SSD'ye yöneldim.

Neden Crucial seçtiğinizi öğrenebilir miyim?
En iyilerden midir?
Kötü bir marka değil. Aşırı iyi bir marka da değil, fiyatının karşılığını verir. İyidir yani alabilirsiniz. Tabii bütçeniz var ise Samsung'dan şaşmayın derim 860 Evo 250GB 300 TL civarında.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı