Dizüstü bilgisayarda RAM yükseltme

Burak_67

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Ben dizüstü bilgisayarın RAM'ini yükseltmek istiyorum fakat ayni turde RAM'i nasıl bulabilirim? Sirasıyla ne yapmam gerekiyor anlatır mısınız?

20200713_002224.jpg
15945890722141830385210.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim ilk öncelikle anakart modelini öğrenip internetten anakartının ne kadar RAM desteklediğine bakacaksın frekans değeriyle birlikte, sonrasında ona göre internetten uygun dizüstü RAM alabilirsin.

Öncelikle en kesin çözüm, ilk görüntüdeki part numarasına ait üründen bulmaya çalış. İnternetten veya ikinci el dükkânlarından.

Merhaba. Ben dizüstü bilgisayarın RAM'ini yükseltmek istiyorum fakat ayni turde RAM'i nasıl bulabilirim? Sirasıyla ne yapmam gerekiyor anlatır mısınız?

Eki Görüntüle 613689Eki Görüntüle 613690
Tamam ddr3 üstte dediği gibi ne kadar destekliyorsa frekans ne kadar oluyorsa

Eki Görüntüle 613689Eki Görüntüle 613690
Tamam ddr3 alabilirsin en fazla 800mhz diyor herhalde ona göre al.

Kardeşim ilk öncelikle anakart modelini öğrenip internetten anakartının ne kadar RAM desteklediğine bakacaksın frekans değeriyle birlikte, sonrasında ona göre internetten uygun dizüstü RAM alabilirsin.
anakart Hewlett packard model: 2213 version:57.51 nasıl öğrenicem
8 gb veya 16gb bulamazmıyım uymazmı
İlk görüntüde, slot #1 yazan seçilebilir yerde başka slot gözüküyor mu? Slot #2 mesela.
hayır tek slot var
.
Hocam tam aynısı çok zor. Boş RAM slotu varsa kullanabilirsiniz.
8gb veya 16gb bulamazmıyım uymazmı

Geri
Yukarı