Dizüstü Bilgisayardan Çok Ses Geliyor

Schwindlerch

Kilopat
Arkadaşlar bugün laptopuma harddisk taktım taktıktan sonra ses gelmeye başladı. Bu harddiskten gelen doğal bir ses midir? Ayrıca fanlar çalışıyor olamaz işlemcim 50 dereceyken bile geliyor ses.

İşlemciniz 50 dereceyken bile fanlarınız çalışmıyorsa zaten sıkıntı başka yerdedir. :D Dizüstü bilgisayarınıza taktığınız harddisk external mi , internal mi ? Ayriyetten markası nedir ?

Fanlarım genelde 60 dereceden sonra çalışmaya başlıyor veya ben o zaman duyabiliyorum. HDD internal ve WD marka.
Fanlarınızı kontrol etmenizde fayda var hocam. 60 dereceye kadar çalışıyor mu bir bakın sonra sıkıntı çıkmasın :D Çalışmasa zaten kapanır da genede kontrol edin. WD marka demişsiniz internal olarak, keşke external olarak alsaydınız. Herhalde diğer hdd niz arızalandı vs. Her neyse. Bende WD marka external hdd kullanıyorum, ses vs hiçbir şekilde yapmıyor. 2 yıldır internal HDD kullanmadım fakat hatırladığım kadarıyla HDD ler abartılacak ses yapan parçalar değiller. Kafanızı kasaya dayamadığınız sürece. Eğer yedek HDD niz varsa WD yi çıkartıp onu takıp bir bakın. Bana göre HDD lerin birisini rahatsız edecek seviyede ses çıkartması biraz zor.

Ama HDD takmadan önce bir problem yoktu tesadüf olacak değil ya. Fanlar çalışıyor mu çalışmıyor mu bilmiyorum açıkcası ancak 60 dereceden sonra rahatsız edici derecede ses geliyordu şimdi ise 45-50 dereceyi gördüğümde bile rahatsız edici ses geliyor şimdi bu fan sesi mi acaba?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı