Dizüstü bilgisayarı servise vermeden önce ne yapmak gerekir?

420645

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, Acer Nitro 5 cihazımı bakım yaptırmak için Acer servisine vermeyi düşünüyorum. (Macun, toz temizliği vs için.)

Servise vermeden önce yapmam gereken bir şey var mı? En son masaüstü bilgisayarımı tamirciye verdiğimizde RAM'lerini çalmıştı biz bunu çok önceden öğrendik :(

Ayrıca ortalama ne kadar fiyat tutar var mı bilginiz?

Merhaba arkadaşlar, Acer Nitro 5 cihazımı bakım yaptırmak için Acer servisine vermeyi düşünüyorum. (macun, toz temizliği vs için.)

Servise vermeden önce yapmam gereken bir şey var mı? En son masaüstü bilgisayarımı tamirciye verdiğimizde RAM'lerini çalmıştı biz bunu çok önceden öğrendik :(

Yedeklerini al yeter.

Yani yüzyılda Fatih abiye verirsen RAM'lari çalar.

Güvenilir ve yetkili servise verince pek bir şey olmuyor.

Merhaba arkadaşlar, Acer Nitro 5 cihazımı bakım yaptırmak için Acer servisine vermeyi düşünüyorum. (Macun, toz temizliği vs için.)

Hocam içindeki RAM'leri çalmayı hiçbir teknik servis cesaret edemez ancak siz mahalle tamircisine veya teknik servis görünümlü bir yere verirseniz tabii böyle durumlar olabilir. Bunun dışında resmi teknik servis de böyle şeyler olmaz. Güzelce kargolayın, paketleme güzel olsun. Mesela güzelce köpük ile sarın yada naylon var ya baloncuklu onunla sarın. Bunun dışında cihazın dışını detaylı şekilde fotoğraflayın, ne olur ne olmaz. Başka bir şey yok. Bir de format atabilirler yine de siz yedekleyin verilerinizi.

Artık bu bilgisayar temizleme çok zor değil hani 2021'de hem de tonlarca youtube'da video varken. Üstelik bilgisayarcıların 5 liralık çin işi macunu sürüp 50-100 tl absürt ve uçuk rakamlar istemesi de cabası. Alt tarafı bir küçük tornavidayı alıp vidaları sökeceksiniz, makyaj ya da tuval fırçası gibi dökülmeyen ama etkili bir fırça ile de tozunu alacaksınız, aynı kullandığınız tornavida ile de işlemcinizin soğutucu bloğunu çıkarıp macunu sürüp kapatacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı