Dizüstü bilgisayarın ses jack girişi sorunu

kaandurgut

Hectopat
Merhaba arkadaşlar Lenovo G50-70 model 4-5 yıllık bir dizüstü bilgisayar kullanıyorum. Dizüstü bilgisayarımın ses siteminde sorun var. Normal bir dizüstünde veya bilgisayarda kulaklığı çıkardığında sesi hoparlöre vermesi gerekirken ben kulaklığı çıkardığımda sesi hoparlöre vermiyor kurcalarken bulduğum yöntem ile bilgisayarın içinde yüklü gelen bir uygulama olan smart audio uygulamasıyla resimde gördüğünüz üzere hat girişi ayarından hat girişini seçtiğim zaman sesi hoparlöre veriyor kulaklığı tak yada takma ses hoparlörden çıkıyor. Diğer bir mevzuya gelirsek bilgisayarıma taktığım kulaklıkların (bluetooth kablosuz olanlar hariç) sadece sol tarafından ses geliyor sizce jack girişinde mi sorun var?
365364

Son düzenleyen: Moderatör:
Hep takılı görüyorsa program kullanmadan masaüstünde görev çubuğunda bulunan ses sembolünü sol tıklayınca da hoparlörü seçebiliyor olman gerek. İİkonu sağ tıklayıp sorun gideri de dinle.
Ayarlarda hem sağ hem sol açık gözüküyor ise ve kulaklık sağlam ise jacktandır. Diğer sorun da ondan olabilir.

Hep takılı görüyorsa program kullanmadan masaüstünde görev çubuğunda bulunan ses sembolünü sol tıklayınca da hoparlörü seçebiliyor olman gerek. İİkonu sağ tıklayıp sorun gideri de dinle.
Ayarlarda hem sağ hem sol açık gözüküyor ise ve kulaklık sağlam ise jacktandır. Diğer sorun da ondan olabilir.
Bir kaç kulaklıkla denedim o yüzden kulaklıktan olması imkansız
365424

Ses tuşuna sağ tıkladığımda bu çıkıyor
Bu kısımda ise bilgisayarımın kulaklık yerine hoparlöre ses verdiği gözüküyor kulaklığım görünmüyor Fakat ses yinede kulaklığın solundan geliyor
365425

Yazılımsal olduğunu düşündüm bir kaç defa format attım driverleri baştan yükledim ama yine de düzelmedi.
Sanırım jack girişinden dostum
Sorun devam ediyor çözümü veya nasıl çözeceğimi bilenler lütfen ulaşsınlar.

Son düzenleme:
Merhaba bende de aynı sorun var farklı tip kulaklıklar denedim sadece soldan ses veriyor ve telefonlarda çift taraf da çalışıyor. Ben de sorunun jack girişinde olduğunu düşünüyorum. Siz ne yaptınız sorunu çözmek için? Benim laptopun garantisi devam ediyor en kötü ihtimal oraya göndereceğim fakat bilgisayarı istanbula gönder tamir olsun geri gelsin uğraşmak istemiyorum alternatif bir çözüm bulabildiniz mi?

Aynı sorun bende de var fakat ben dizüstü bilgisayarımı jack girişi tarafından düşürdüm ve düşürdükten yaklaşık 1 hafta sonra bu sorun ortaya çıktı, ve bir ara kulaklığı takıp çıkardığımda bilgisayarımın düzeldiğini gördüm. Yani hoparlör kısmı çalışıyordu, daha sonra tekrar takıp çıkardım ve sorun tekrar oldu o gündür bilgisayarım bu sorunla birlikte:(

Geri
Yukarı