Dizüstü Bilgisayarlar Şarjda Değilden Daha Düşük Performans Verir mi?

Daha fazla  
Benim şöyle bir hatam var, lütfen ilgilenir misiniz?
Bilgisayarı ilk aldığımda şarjda oynardım hep, oyunları hiç kasmazdı. CS:GO düşük-orta ayar arasında 70-100 FPS alıyordu ama bir gün şarj bozuldu ve kasmaya başladı ve Technopat ekibine ve diğer üyelere asıl sorum şu: Şarj 0 da kalır dolmaz ise oyunların gücünü-performansını etkiler mi? Ya da benim bilgisiyarımın ömrü ile ilgili olan bir şey mi? (Prize takılı, dolmuyor) hatasını alıyorum.
+ GHz 0.77 0.79 arasında gidip geliyor normal de 1.90 GHz'e sahibim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kardeşim dizüstüler pili performansa odaklamaz. Bu yüzden şarj çıkarınca (ya da bozulunca) performans düşmeye kasma meydana gelmeye başlar. Bilgisayarının pil modunu performansa almanı öneririm.

Prize takılı, dolmuyor hata değil. Ben de çoğu zaman alıyorum, bazen bilgisayara yüklendiğim çok oluyor. Bir diğer olasılık ise bataryanızın ölmüş olması. Başka bir düşük ihtimalle de şarj cihazınızın bozuk olması.

Açıkçası sorduğunuz soru bilgisayardan bilgisayara değişir. Şu an Lenovo sahibiyim ve şarj kablosunu çekin 20 yıl önceki oyunları bile 20-25 FPS ile oynarsınız ama kablosu takılıyken canavar gibi. Eski Toshiba bilgisayarımda ise çeksen de bana mısın demez harıl harıl su gibi akardı. Her zaman yüksek performans modunda kullanırım bilgisayarı.

Şimdi bir örnek vereyim, bir ara bizim teknik servise netbook gelmişti, cihaz o kadar ağırdı ki SSD takviyesi yapalım dedik. Taktıktan sonra bile çok yavaştı. SSD var mı yok mu belli bile değildi cihazda. En son şarj cihazı denemeye karar verdik nereden aklımıza estiyse. Yeni bir şarj cihazıyla denedik, cihaz var ya uçuyor. Umarım anlatmak istediğimi anlamışsınızdır. Yeni bir şarj cihazı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı