Dizüstü bilgisayarlara 24-36 ay taksit yapılıyor mu?

CyberLinq

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba!

2 yıl önce aldığım Asus X552CL modeline sahip olan dizüstü bilgisayarımı emekli edeceğim.

2.500-2.700 TL arası dizüstü bilgisayara en fazla kaç taksit yaparlar?

Yasal olarak kredi kartı ile yapılan ödemeler 9 taksit diye hatırlıyorum. Bunun 12 taksit olarak güncelleneceğini duymuştum ama henüz uygulamasını görmedim. Bazı elektronik marketler bankalar ile anlaşarak kredi kullandırarak daha uzun taksit yaptırıyor olabilir. Bunu elektronik marketlerin web sitelerinden araştırmakta fayda var çünkü kampanyalar dönemsel olabiliyor.

Yasal olarak kredi kartı ile yapılan ödemeler 9 taksit diye hatırlıyorum. Bunun 12 taksit olarak güncelleneceğini duymuştum ama henüz uygulamasını görmedim. Bazı elektronik marketler bankalar ile anlaşarak kredi kullandırarak daha uzun taksit yaptırıyor olabilir. Bunu elektronik marketlerin web sitelerinden araştırmakta fayda var çünkü kampanyalar dönemsel olabiliyor.
12 taksit her ürüne getirmedi. Sadece beyaz eşya, mobilya ve eğitimde 12 taksit ile alışveriş yapabilirsin.

Dediğiniz taksit miktarını ancak bireysel kredi vb. yollarla alabilirsiniz.
Bence çok gereksiz olur o kadar taksit altına girip laptop almak. Siz daha taksidini bitirmeden bilgisayar performanstan düşmüş veya mefta olmuş olursa gerçekten çok acı verici bir olay olur.

Arkadaşlar, peki bu taksit olayı hakkında birkaç söylenti duydum. Şimdi, bir arkadaşım diyor ki "2.500 TL'ye A eşyasını alacaksın. Kredi kartında 2.500 TL olacak, o parayı satın aldığım yer her ay gerektiği kadar çekecekmiş. O parayı da harcamayacakmışım."Bunun gibi birkaç söylenti duydum. Yalan mı, doğru mu bilmiyorum. Şu işin aslını yazar mısınız? Babamın Vakıf Bank kartı var. Bununla nasıl satın alabiliriz?
Geç yazdığım için kusura bakmayın, bildirim gelmemişti :).

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı