Dizüstü bilgisayarlarda oyun için ekran kartı kıyaslaması

mstf_zgr

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar herkese.
Malum laptop fiyatlarının gün geçtikçe arttığı, insanların ekonomik durumlarının da yetersiz kaldığı dönemlerdeyiz. Bu durumda düşük seviyeli, düşük ayarlarda oyun oynatabilen ekran kartına sahip laptop almak isteyenlere fikir vermesi açısından bu konunun faydalı olacağını düşünüyorum. Bu seviyelerde bile en az 8 GB RAM olması gerektiğini hatırlatmak isterim.
Bir kısmını bizzat deneyimlediğim, bir kısmını da bir hayli test içeriğini inceleyerek yukarıdan aşağıya oyunlarda verdiği FPS değerine göre hazırladığım liste şöyle:

1. MX250
  2. GTX 950M
  3. MX150
  4. RX540X
  5. Vega10/RX540
  6. MX230
  7. MX130/Vega8
  8. MX110/940MX
  9. 940M/930MX
Sizlerin de kendi yaptığınız sıralamalar ve yorumlar varsa burada tartışalım arkadaşlar.

Not: Bu arada kartların performansları oyundan oyuna elbette değişiklik gösteriyor ama bir hayli fazla oyunda yaptığım incelemelerde ortalama bazda hangisi daha iyi performans veriyorsa onu üstte tutmaya çalıştım. GTX950M eskidiği için onu da ekledim listeye. MX250'in ultrabooklarda kullanıldığını ve bu laptopların bir oyun laptop kadar pahalı olduğunu da eklemek isterim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı