DJI Ryze Tello vs. Aden A59S

Napstablook

Kilopat
Daha fazla  
Hayatımda hiç drone kullanmadım. Drone kullanmaya heveslendim ve başlangıç için ucuz bir drone bakıyorum.

Üstteki dronelardan birini almayı düşünüyorum. İkisi arasında bayağı karasız kaldım. A59S üç bataryayla ve kumandayla beraber geliyor ve menzili Tello'ya göre daha uzun. Tello ise marka olarak daha çok güven veriyor, kamerası daha iyi ve güzel fonksiyonları var. Ancak kumandası mevcut değil. Ek olarak GameSir T1d/T1s kumanda almanız gerekiyor telefondan uçurmak istemezseniz. O da yanlış hesaplamadıysam vergiler dahil 350 TL gibi bir fiyata satılıyor Aliexpress'te.

Sizce hangisini almalıyım? Sürüş becerilerimi geliştirmek ve ileride daha iyi bir drone kullanmaya başlamadan önce tecrübe edinmek için en iyi tercih hangi drone olur?

Not: Eğer 700 TL'ye kadar başka drone tavsiyeleriniz var ise onlara da açığım.

700TL vermeye kararlıysanız Tello alın. Aden markasına 700TL baymayın. Verilen uçuş mesafeleri %90 yanlış olur bu fiyat bandında. En fazla 35-40 metre giderler. Tello ise 90-100 metre.
Telefondan kontrol etmek tercih meselesi. Benim şahsi fikrim kumanda ile başlanması daha mantıklı ve daha zevkli olucaktır. Başlangıç için bir şey arıyorsanız ucuzundan bakın 300-400TL gibi.
Pek de kalite beklemeyin açıkcası bu ucuzlukta.

İsterseniz bununla başlayın. Hevesinizi atın ve alışın. İlk başlarda çok kırıp dökeceğiniz için verdiğiniz paraya üzülmezsiniz. Böyle minnakların evin içinde sürülmesi de çok zevklidir.

Devam etmeye karar verirseniz bu (Ama eski versiyonu) yada bunun gibi daha profesyonel dronlar alırsınız paranızda boşa gitmemiş olur.

Geri
Yukarı