DL380 G4 riserına DL380 G5 riserını takılır mı?

erdem sümer

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, başlıktan da belirttiğim gibi bana 380 G4 modelinin riser Card olarak adlandırılan bölümünden bir bilgi almak istiyorum. İnternetten baktım ama bulamadım, belki burada bana yardımcı olacak bilgili arkadaşlar vardır.
Şimdi gelelim asıl soruya; DL380 G4 riserına DL380 G5 riserını takabilir miyim? Neden takacaksın diyecek olursanız PCI-ex slotundan PCI-X gibi çok düşük bus hızına sahip bir yol türünü koymuşlar bu makine Custom riser olarak tek PCI-ex slotu destekliyor ben buna G5 modelinin riserını taksam çalışır mı yoksa hem slot olarak hem sistem olarak destek sağlar mı sağlamaz mı bunu öğrenmek istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,

Bunu bilmemiz biraz zor, ilk önce DL 380 GEN4 parça listesinde o takmak istediğin parça kodu (Assembly Part, Spare Part, Option Part) mevcutmu ona bakman lazım. Bazrn bu liste güncel olmuyor birde takmak istediğin kartın kendi bilgilendirme sayfasından bu sunucu ile uyumluluğu varmı onu kontrol etmen lazım.

Birde takılsa, çalışsa bile hangi hızlarda çalışacağı bilgisi ürünün açıklamarın da yazıyor olması lazım veya HPe Support'a sorman lazım. İstediğin hızı elde edemeyebilirsin veya bir özellikten feragat etmen gerekebilir şimdiden söylemek istedim.

* Bazı durumlarda senden yeni bios sürümü, FW sürümleri isteyebilir. Yani uyumluluk listesinde olsa dahi güncel bios ve FW yüklü değilse çalışmayabilir.

Kolay gelsin,
Ref:

Yeni konular

Geri
Yukarı