DLL Dosyası Editleme

lujiangz

Hectopat
Merhaba bir sorum olacaktı. Elimdeki DLL'yi değistirmek istiyorum içindeki kodlarla oynarak ama DLL'yi açıcak olan bir çok program denesemde başarılı olamadım. Yardım eder misiniz?

DLL dosyası öyle kafana göre açıp içinde değişiklik yapabileceğin dosyalar değildir. DLL dosyaları aynı Exe dosyaları gibi derlenmiş dosyalardır. Yani bu dosyalar bir programlama dili ile yazılır (C, C++ gibi) ve daha sonra derlenip bilgisayarın anlayacağı dil olan Assembly'e çevrilir. Bu durumda DLL dosyasında bir değişiklik yapmak için Disassembler yazılımlarına ihtiyaç duyarsın. Bunun için de Assembly dilini bilmen gerekir.

Ha yok ben sadece dosyadaki bir metni değiştireceğim dersen bu durumda Hex Editor yazılımları işini görebilir. Tabii bu durumda dosyanın kendi bütünliğini kontrol eden bir mekanizması olmaması lazım. Yoksa yaptığın bu değişiklik algılanır ve dosya artık bozuk olarak kabul edilir.

Assembly dili biliyorsanız Ultra Edit ile düzenleyebilirsiniz. Bunun ise çok zor olduğunu söylemem gerekiyor. Çünkü Assembly dili dediğimiz dil bilgisayarın kendi dilidir. Sadece 0 ve 1 sayılarından oluştuğu için çok az kişi anlar.

Assembly dili biliyorsanız Ultra Edit ile düzenleyebilirsiniz. Bunun ise çok zor olduğunu söylemem gerekiyor. Çünkü Assembly dili dediğimiz dil bilgisayarın kendi dilidir. Sadece 0 ve 1 sayılarından oluştuğu için çok az kişi anlar.
@Murtaza Ali SARITÜRK Gerçektende dediğiniz gibi bende bir aralar assembly dili ile uğraşıyordum microprocessors dersi için mantığını ve kullanımını anlayana kadar dersi yaz okulunda geçmiştim :):)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı