DNS Değiştirmeden İnterete Girememe Sorunu

Ali-Yıldırım

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Merhaba;
WiFi adaptör ile uzun zamandır bağlandığım bir internet var. Şu anda Google veya herhangi bir siteye girerken ''ana makinesinin DNS address sunucusu bulunamadı.'' hatasını veriyor. Bende DNS'yi 8.8.8.8 + 8.8.4.4 yaptım anca öyle girebiliyorum internete ve bu DNS milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor büyük ihtimal internetimi etkileyecektir. Yardımlarınızı bekliyorum.

Sanırım sistem IP almıyor. Sistemin otomatik IP alması için bunu yapın:
CMD'ye girip ipconfig /renew (enter) yapınız.

Eklediğim fotoğrafta nasıl birden fazla DNS yüklemen gerektiği açık bir şekilde çizdim. DNS' leri buraya yaz, 3. adımın üstündeki yeri otomatik yaz. sorun çözülür. Farklı bir yolu daha var. Modem ayarlarına gir DHCP ayarlarına gel. Altta DNS ayarlarını göreceksin. Buraya da ekleyerek modemin bu DNS aralığında çalışmasını sağlayabilirsin.

Dosya Ekleri

• dns.jpg
    dns.jpg
    186,9 KB · Görüntüleme: 1.002
Oldu dostum çok sağol.

Sorun tekrar başladı dostum DNS'yi auto yapar yapmaz direkt olmaya başlıyor.

Güncel.

DHCP sunucusu DNS bilgilerini göndermiyor olabilir. DHCP ayarlarına bakabilirsiniz ama Google yada benzer bir DNS kullanmanızda da sakınca yok. Hatta bir çoğu Türkiye'deki ISS'lerin DNS'lerinden daha sağlıklı çalışıyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı