Dönüştürücü ile çift monitör kullanılır mı?

Lyon

Kilopat
Daha fazla  
GTX 1050 Ti ve i3 8100 sistemim var. Kullanmakta olduğum monitör 21” 1080p 1ms 75Hz AOC monitör. Boşta eski VGA girişli 21” Samsung LCD monitörüm mevcut. Bunu kullanmak istiyorum. Dönüştürücü ile çift ekrana sorun olmadan geçebilir miyim? Oyunlarda kullanabilir miyim ve performansı etkiler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartında boşta olan bir sokete çevirici ile takabilirsiniz. Oyunu ana monitörde oynarsınız, performansa bir etkisi olmaz.

Ekran kartında boşta olan bir sokete çevirici ile takabilirsiniz. Oyunu ana monitörde oynarsınız, performansa bir etkisi olmaz.

Peki 2. monitör için onboardı kullanabilir miyim? Bir daha dönüştürücü almayayım, çalışmazsa falan sıkıntı olur. Onboard direk VGA çıkışlı.

Peki 2. monitör için onboardı kullanabilir miyim? Bir daha dönüştürücü almayayım, çalışmazsa falan sıkıntı olur. Onboard direk VGA çıkışlı.
Onboard'a takarsanız ekran kartından görüntü almazsınız. Ben bir monitörü DP, ötekini HDMI ile bağladım. Eğer DP girişine sahip bir monitörünüz varsa (Ki sanırım AOC G2260VWQ6'dan bahsediyoruz. Onda olması lazım.) öyle yapabilirsiniz. Eski monitörü dönüştürücü alıp HDMI'ye bağlayın.

Sorumu bu konunun altına sorayım.

Ekran kartımda Display Port girişi, DVI-D girişi ve HDMI Girişi bulunmakta. Şu an kullandığım monitör 9 yıllık ve çözünürlük o kadar yüksek değil. Görüntüde bozulmalar yaşıyorum. Şu an kullandığım monitörü dönüştürücü yardımıyla HDMI girişinden VGA kablosuyla bağladım, sorunsuz kullanıyorum.
Bu Monitörü alıp Display Port girişinden bağlarsam sorunsuz bir şekilde çift monitörü kullanabilirmiyim

Onboard'a takarsanız ekran kartından görüntü almazsınız. Ben bir monitörü DP, ötekini HDMI ile bağladım. Eğer DP girişine sahip bir monitörünüz varsa (Ki sanırım AOC G2260VWQ6'dan bahsediyoruz. Onda olması lazım.) öyle yapabilirsiniz. Eski monitörü dönüştürücü alıp HDMI'ye bağlayın.

Aynen dediğiniz monitörü kullanmaktayım ve görüntüyü DP girişinden alıyorum. Ayrıca ekran kartında da 2 tane boş DVI var onla görüntü alabilir miyim?

Aynen dediğiniz monitörü kullanmaktayım ve görüntüyü DP girişinden alıyorum. Ayrıca ekran kartında da 2 tane boş DVI var onla görüntü alabilir miyim?
Hdmi To Vga Çevirici Dönüştürücü Adaptör Kablosu Görüntü Bst-2094 - n11.com
Bu ürün işinizi görür. Bir ucunu eski monitörden gelen VGA kablosuna bir ucunu da ekran kartınızın HDMI girişine takın.
VGA to DVI-D çeviriciler pek bulunmuyor nedense. Ayrıca pahalı. Genelde DVI-I oluyor. DVI-I ekran kartınıza olmaz. DVI-D girişi oluyor 1050Ti'lerde.

Hdmi To Vga Çevirici Dönüştürücü Adaptör Kablosu Görüntü Bst-2094 - n11.com
Bu ürün işinizi görür. Bir ucunu eski monitörden gelen VGA kablosuna bir ucunu da ekran kartınızın HDMI girişine takın.
VGA to DVI-D çeviriciler pek bulunmuyor nedense. Ayrıca pahalı. Genelde DVI-I oluyor. DVI-I ekran kartınıza olmaz. DVI-D girişi oluyor 1050Ti'lerde.

Tamamdır teşekkür ederim, peki bu onboard konusunda emin misiniz acaba? Laptoplarda ikisi aynı anda kullanılabiliyorsa masaüstünde de belki bir yolu vardır diye düşünüyorum?

Tamamdır teşekkür ederim, peki bu onboard konusunda emin misiniz acaba? Laptoplarda ikisi aynı anda kullanılabiliyorsa masaüstünde de belki bir yolu vardır diye düşünüyorum?
Laptoplarda girişler de ekran kartı da anakarta entegre olduğu için veya ekran kartı onboard olduğu için oluyor. Ancak siz masaüstüne iki farklı cihaz kullanıyorsunuz. Anakart ayrı ekran kartı ayrı.
Yani harici ekran kartı çalışıyorken onboard çalışmaz. Aynı şey tam tersi için de geçerli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı