Dönüştürücü ile VGA Girişli Monitör Kullanmak

Raşit Ekrem

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GameGaraj Slayer 7XL-3060/ i7 11800H / RTX 3060/ 2x16GB RAM/ 1 TB + 1 TB M2 SSD
Yeni bir sistem topluyorum fakat bütçe kısıtlı. Geleceğe yönelik bir sistem olması için çabalıyorum. Fakat bütçe kısıtlı olmasından dolayı her şeyi tam olarak ayarlayamıyorum. Elimde eski bir VGA girişli monitör var. 900p ve 75 Hz. Ekran kartları HDMI, Display Port ya da DVI çıkışlı. Bunlarla VGA'ya dönüştürsem herhangi bir problem yaşar mıyım? Sıkıntı olacaksa APU bir sistem toplayıp ileride ekran kartı ve ona uygun monitör alacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aktif çevirici denilen çeviricilerden kullanmanız gerekir.
Görüntü kalitesi bir tık düşük olacaktır, ayrıca bu tür çeviriciler titreme gibi problemlere de yol açabiliyor.

Yıllardır bu şekilde VGA monitör kullanıyorum. HDMI girişininden VGA'ya dönüşümü müdür artık tam tersimi neyse. Çeşitli gecikmelere tahammülüm yok mesela mouse lagı gibi. Hiçbir sıkıntım yok. İdare edersiniz. Tek sıkıntı da zaten tahmin edilebileceği gibi düşük çözünürlükten kaynaklı darboğaz riski. O da önemsiz. Aktif dönüştürücü aldıktan sonra sorun yok.

@Raşit Ekrem dönüştürücü ile kullanabilirsin bir ay öncesine kadar bende dönüştürücü ile kullanıyordum günlük kullanımda hiç bir sıkıntı yaşamazsın ama ister istemez oyunlarda kayıp yaşıyorsun şuanda yeni monitör aldım display port ile kullanıyorum ve fark var ama belli bir süre sıkıntısız idare edebilirsiniz.

Yanıtlarınız için teşekkür ederim. Dvi to vga hdmi to vga dan mantıklı mıdır? Ses çıkışını USB hoparlör ile alacağım.

Yeni bir sistem topluyorum fakat bütçe kısıtlı. Geleceğe yönelik bir sistem olması için çabalıyorum. Fakat bütçe kısıtlı olmasından dolayı her şeyi tam olarak ayarlayamıyorum. Elimde eski bir VGA girişli monitör var. 900p ve 75 Hz. Ekran kartları HDMI, Display Port ya da DVI çıkışlı. Bunlarla VGA'ya dönüştürsem herhangi bir problem yaşar mıyım? Sıkıntı olacaksa APU bir sistem toplayıp ileride ekran kartı ve ona uygun monitör alacağım.

Sonuç nedir ? Bende de durum benzer. 1600x900 75hz vga bir monitore sahibim dönüştürücü almak mantıklı mı ? Yoksa elimdekini satıp 200tl daha verip hdmi fhd 60hz bir monitor alacağım.

Sonuç nedir ? Bende de durum benzer. 1600x900 75hz vga bir monitore sahibim dönüştürücü almak mantıklı mı ? Yoksa elimdekini satıp 200tl daha verip hdmi fhd 60hz bir monitor alacağım.
Sistem toplamadım fakat ps3 aldm. Dönüştürücü ile kullanıyorum. Herhangi bir sorun yok. Gayet iyi durumda

Sizin sorunuza benzer bir soru da ben sorayım, hazır ortamı bulmuşum :D

Yeni alacağım monitör DP çıkışlı, ekran kartım ise HDMI. DP to HDMI dönüştürücü ile kullanmam gerekiyor mecburen, DP to DP kullanırken alınan görüntünün kalitesiyle DP to HDMI kullanırken alınan görüntünün kalitesi arasında bir fark olur mu? Bilginiz var mı?

Sizin sorunuza benzer bir soru da ben sorayım, hazır ortamı bulmuşum :D

Yeni alacağım monitör DP çıkışlı, ekran kartım ise HDMI. DP to HDMI dönüştürücü ile kullanmam gerekiyor mecburen, DP to DP kullanırken alınan görüntünün kalitesiyle DP to HDMI kullanırken alınan görüntünün kalitesi arasında bir fark olur mu? Bilginiz var mı?
Ben çevirici kullanmak yerine yeni monitör aldım. Daha sonra eski monitörümü benim bir arkadaşım VGA to HDMI çevirici ile kullandı görüntüde kırılmalar başladı. 75hz olan monitör 60hz olarak algılanıyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı