Doğum günü karşılığını alamamak

Shylex

Decapat
Daha fazla  
Dostlar merhaba,

Geçtiğimiz aralık ayında yakın olduğumuzu düşündüğüm bir iş arkadaşıma doğum günü için hediye aldım, elbette bunu karşılık beklemeden yaptım, sadece mutlu olduğunu görmek içindi. Lakin kendisi aynı inceliği göstermedi. Dün doğum günümdü ve hediye falan almadı. Sizce bir sonraki doğum gününde hediye almalı mıyım almamalımıyım?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Hocam, çok derin bir konu bence. Şahsen ben doğum günlerine pek önem vermem, kutlayan arkadaşım da pek yoktur, ben de onlarınkini kutlamam. Ama eğer birinin doğum gününü kutladıysam ve ya hediye aldıysam aynı inceliği ondan da beklerim. Bence alma, o seni, senin onu düşündüğün kadar düşünmüyor.

Dostlar merhaba,

Geçtiğimiz aralık ayında yakın olduğumuzu düşündüğüm bir iş arkadaşıma doğum günü için hediye aldım, elbette bunu karşılık beklemeden yaptım, sadece mutlu olduğunu görmek içindi. Lakin kendisi aynı inceliği göstermedi. Dün doğum günümdü ve hediye falan almadı. Sizce bir sonraki doğum gününde hediye alınır mı? Almamalı mıyım?

Yorumlarınızı bekliyorum.

Alma derim, iyilik yaparken karşılık beklemek etik olmasa da en azından doğum gününde çam sakızı çoban armağanı bir şeyler alabilirdi. Yani aslında içten gelen bir şey bu, senin için içinden bir şey gelmiyorsa seni önemsemiyordur. Karşılıksız iyilik olabilir ama karşılıksız dostluk? Pek sanmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı