Doktor yanlış ilaç mı yazdı?

Mortana

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5500U
16 GB RAM
512 GB SSD
GTX1650
Meslek
Elektrik teknisyeni
Bugün beyin ve sinir cerrahisine gittim, belimdeki ağrı nedeniyle bel fıtığı başlangıcı olabilir dendi ve mr istendi. Doktor reçete yazdı 1 krem, 2 hap ve reflü mide için (ilacın açıklamasında oyle yazıyor ) ilaç yazmış. Polikinlik kalabalıktı acaba yanlışlıkla mı yazdı yoksa bir amacı olabilir mi?
e-Nabız'da boyle gozukuyor.

1692287690803.png

1692287730636.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün beyin ve sinir cerrahisine gittim, belimdeki ağrı nedeniyle bel fıtığı başlangıcı olabilir dendi ve mr istendi. Doktor reçete yazdı 1 krem, 2 hap ve reflü mide için (ilacın açıklamasında oyle yazıyor ) ilaç yazmış. Polikinlik kalabalıktı acaba yanlışlıkla mı yazdı yoksa bir amacı olabilir mi?

Eki Görüntüle 1906605

Eki Görüntüle 1906607
Tekrar gidin söyleyin hocam neden mide ilacı yazdınız diye.

@Mortana mr sonrası doktor hastalığına göre tedavi başlatır. Bel ağrısı ile reflü ilacı vermesi bağlantılıdır ama sen neden verdiğini sorgulamışsın haklı olarak.

Mide için de enfeksiyon, inflamasyon ve iltihap varsa sırta ve özellikle sol kaburgaya ağrı batma ve sancı yapar. İlacı vermesinin sebebi mide hastalığından şüphe etmesidir.

Son zamanlarda midende yanma boğazında tahriş veya aşırı gaz çıkarma gibi durumların oldu mu?

Geçmişte veya anlık olarak midenizde reflü hastalığı var mı?

Hayır. Çoğu çevrem ilacın etkisinden dolayı vermiştir dedi ama emin degilim.

@Mortana mr sonrası doktor hastalığına göre tedavi başlatır. Bel ağrısı ile reflü ilacı vermesi bağlantılıdır ama sen neden verdiğini sorgulamışsın haklı olarak.

Mide için de enfeksiyon, inflamasyon ve iltihap varsa sırta ve özellikle sol kaburgaya ağrı batma ve sancı yapar. İlacı vermesinin sebebi mide hastalığından şüphe etmesidir.

Son zamanlarda midende yanma boğazında tahriş veya aşırı gaz çıkarma gibi durumların oldu mu?

Şöyle bir durumda var herhangi bir mide ile ilgili bir soru sormadı içeri girdim belim ağrıyor dedim baldır kısımları yanıyor mu dedi evet dedim sonra mr çektir dedi reçete verdi.

Prospektüsü okuyup eczaneye danış.

Prospektüsü okudum mideyle alakalı bir ilaç eczaneye yarın danışacağım.

Eki Görüntüle 1906605

Eki Görüntüle 1906607
Bazı ilaçlar mideye dokunur. Geçen cuma ameliyat oldum. Verdikleri ağrı kesici ve kas gevşeticiler ağır olduğundan banada mide koruyucu verdiler. Normal yani.

@Mortana o zaman doktor verdiği ilaçların midende yanma ve ekşime yapmasını engellemek için mide koruyucu vermiş.

Antibiyotik ve ağrı kesicilerin bazıları insanlarda kusma ishal ve mide yanması yapabilir. O yüzden yemek öncesi mide koruyucusu vermiş ilacın tedavi edici özelliğinden birisi reflüdür. Endişe etmene gerek yok kullanabilirsin.

@Mortana o zaman doktor verdiği ilaçların midende yanma ve ekşime yapmasını engellemek için mide koruyucu vermiş.

Antibiyotik ve ağrı kesicilerin bazıları insanlarda kusma ishal ve mide yanması yapabilir. O yüzden yemek öncesi mide koruyucusu vermiş ilacın tedavi edici özelliğinden birisi reflüdür. Endişe etmene gerek yok kullanabilirsin.
cok sagolun forum ortamlarında biraz yeniyim bu kadar hızlı cevaplar beklemiyordum cokt tessekürler

Geri
Yukarı