Dolap uygulamasından satış yapmak

Rewill216

Hectopat
Arkadaşlar Dolap uygulamasından bir satış yaptım. Sipariş bildirimi geldi. Alıcıyla da iletişime geçtim. Kendisi çok kibar ve naif bir insan ancak ilk kez bu platformda bir işlem yapıyorum. Merak ettiğim hususlar var. Mesela ben ürünü kargoya verip gönderdim. Ürün sorunsuz ulaştı ama diyelim ki alıcı ödemeyi onaylamadı. O zaman ne olacak? Veya alternatif bir soru olarak şunu sormak istiyorum. Diyelim ki alıcı kötü niyetli birisi, benim ürünüm ona sağlam şekilde ulaştı sorunsuz yani. Ama o ürün sağlam olduğu halde kusurlu diyerek benim gönderdiğim ürün yerine başka bozuk bir ürün veya boş kutu gönderdi. Yani beni dolandırdı diyelim. Bu gibi durumlarda ne oluyor merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer elden satış değil ise para bir süre havuzda bekliyor, satıcı onay verirse 7-14 içinde para sizin hesabınıza yatıyor.

Eğer elden satış değil ise para bir süre havuzda bekliyor, satıcı onay verirse 7-14 içinde para sizin hesabınıza yatıyor.
7-14 içinde onay verilmez ise geri iade olmaz ise sistem otomatik olarak onaylıyor.
2 sorunuzun cevabı ise;
Satıcı olarak siz ürünün kusurlu olup olmadığını belirlersiniz (ilk başta bir kanıt alın) eğer kusurlu olmadığını düşünüyorsanız iade talebini red eder ürünü alıcıya geri gönderirsiniz.
(Gerisi yasal duruma düşüyor, emin olmalısınız)

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı