Steam Dolar kuru sonrası fiyatlar nasıl hesaplanacak?

CS:2'nin yeni fiyatı kaç TL olur? Şuanda 394TL.
Seçkin Durum Yükseltmesi yurt dışında 15$. Bizde de yerel fiyatlandırma olmadan kura göre düzenli olarak güncellenerek fiyatı artırılıp azaltılıyor. Bu yeni uygulamaya geçildiğinde direkt Dolar üzerinden alacağımızdan dolayı 15 Doların o günkü karşılığı kadar olur. Bu şu an da yaklaşık 424₺ ediyor.

Genel olarak fiyatı ucuz oyunlarda, AAA olmayan oyunlarda yaşanacak fiyat artışı daha kritik. Büyük oyunların bazılarında zaten TR fiyatı yurt dışına çok yakın (Mesela Diablo IV) onu şimdi almasanız da ilerde biraz zararla da olsa alabilirsiniz. Ama öyle oyunlar var ki ABD fiyatı veya CIS fiyatı bizim 8-10 katımız zaten. Onlardan esas golü yiyeceğiz.

Örneğin 7 Days to Die: Şu anda bizde 9,36 TL resmen şaka gibi.

CIS-USD'de 3,59 USD (101 TL) ABD'de ise 5,59 USD (169 TL) (indirimdeki fiyatlar)

Banner Saga Trilogy: TR: 125 TL / CIS-USD: 1384 TL / ABD: 1831 TL (indirimdeki fiyatlar)

gibi gibi gibi...

Son düzenleme:
Bir tarayıcı eklentisi aracılığı ile popüler bir kaç oyunun MENA fiyatlarını kontrol ettiğimde, şuan için Amerika ve Avrupa ile aynı fiyat etiketine sahip olduklarını görüyorum.

MENA-USD Region (Middle East)
  • Argentina
  • Bahrain
  • Egypt
  • Iraq
  • Jordan
  • Lebanon
  • Oman
  • Palestine
  • Turkey
  • Yemen
İnşallah güzel bir haber alırız, bunu 20 Kasım 2023'ü bekleyip göreceğiz. Korsan oyunu bitirmek istiyorlarsa ellerini de o taşın altına koymaları gerektiğini bilmeliler.

Bilmeyenler için; tarayıcı eklentisine buradan ulaşabilirsiniz. Ayarlar için de aşağıdaki ekran görüntüsüne bakabilirsiniz.

Dosya Ekleri

• cs.png
    cs.png
    300,5 KB · Görüntüleme: 66
  • fifa.png
    fifa.png
    292,5 KB · Görüntüleme: 75
  • rust.png
    rust.png
    341 KB · Görüntüleme: 67
  • sih.png
    sih.png
    77,1 KB · Görüntüleme: 49
Bir tarayıcı eklentisi aracılığı ile popüler bir kaç oyunun MENA fiyatlarını kontrol ettiğimde, şuan için Amerika ve Avrupa ile aynı fiyat etiketine sahip olduklarını görüyorum.

MENA-USD Region (Middle East)
  • Argentina
  • Bahrain
  • Egypt
  • Iraq
  • Jordan
  • Lebanon
  • Oman
  • Palestine
  • Turkey
  • Yemen
İnşallah güzel bir haber alırız, bunu 20 Kasım 2023'ü bekleyip göreceğiz. Korsan oyunu bitirmek istiyorlarsa ellerini de o taşın altına koymaları gerektiğini bilmeliler.

Ben 20 Kasım'a kadar alacağım oyunlara TR fiyatları, CIS fiyatları ve ABD fiyatlarına bakarak karar veriyorum. Dediğiniz gibi zaten MENA bölgesi fiyatları ABD ile aynı. Bizi o bölgeye eklediler diye MENA fiyatlarını CIS fiyatları gibi yapacaklarsa biz yine şu anki fiyatlara göre çoğu oyunda zamlı fiyattan alacağız ama MENA bölgesindeki diğer ülkeler sayemizde ABD fiyatlarından kurtulacaklar.

Yeni konular

Geri
Yukarı