Dolar nereden alınmalı?

redd34

Kilopat
Makaleler
7
Daha fazla  
200 küsür dolar alacağım fakat nereden alacağımı bilmiyorum. Kuyumcudan mı almalıyım? Döviz bürosundan mı almalıyım? Bankadan mı almalıyım?

Dolar her yerden alınabiliyor artık. Önceden sadece döviz bürolarından alınabilirken şimdi bankalardan ve farklı platformlardan dolar, euro, altın gibi ürünler alınabiliyor. Bense doları forexten almayı tercih ediyorum. Çünkü alış satış arasındaki fark (forexte buna spread denir) gayet düşük. Ayrıca dolar ya da diğer ürünlerden almak istediğimde internete erişimim olan her yerden anında alış yapabiliyorum. Yani gündüz olsun mesai başlasın gibi bir derdim yok.

Tabi herkes forexte işlem yapmadığı için buradan almak istemeyebilir. Fakat eğer forex hesabı açmak isterseniz, hesabı açmanızdan itibaren birçok avantaj kazandığınızı görebileceksiniz. Mesela yukarıda da bahsettiğim gibi düşük spread oranları. Daha sonra 5 gün 24 saat işlem yapabilme özelliği. Kaldıraç sistemi. Kaldıraç, yatırım miktarınızın kat kat üstünde işleme girebilmenizi sağlayan araçtır. Forexte kullanılır ve forexi diğer piyasalardan ayıran en önemli özelliklerdendir.

Doları nereden alacağınıza karar vedikten sonra ne zaman ne kadarlık bir alım yapacağınıza karar vermelisiniz. Çünkü kar elde etmek için doğru analizlerle doğru zamanı beklemek önemli. Doları etkileyen faktörleri, önemli kararları, dünya genelinde meydana gelen gelişmeleri takip edip ona göre alım yapın derim. Bazen arkadaşlar elimdeki parayla dolar alacağım diyor fakat düzgün analiz yapmadığı için kısa sürede artmayacağını kestiremiyorlar ve bazen zararına bazense ne kar ne zarara satıyorlar. Dikkatli olmak önemli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendi adıma konuşacak olursam Forex’i aslan ve asla tavsiye etmem. Bu konuyla alakalı, birikimli birçok insan Forex’den batmış, zarar görmüştür. Döviz ve altın al-sat yapabilirsin. Altın daha güvenlidir. Kuveyt Türk Senin Bankan uygulaması ile şubeye gitmeden internet bankacılığından faydalanabilirsin. Türkiye Finan bankası TFX Target uygulamasını da öneririm. Bu iki uygulamada makas aralıkları 30 - 60 kuruş aralığında oynamakta ve diğer bankalara göre 5 gün 24 saat işlem yapılabilmekte.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı